Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Utmanaren_ht-2018    Utskriftsdatum  18 november 2018   
  Tävlingsort  Hallsberg    Utskriftstid  18:23   
  Arrangör  Hallsberg Kumla Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  18 november 2018         
 
 
Gren 1, 100m Medley Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Albert Gustafsson  2003  Hallsberg Kumla Simklubb    45.76        1:31.02   
Adam Straubhaar  2008  Hallsberg Kumla Simklubb    43.16        1:32.86   
Julia Nyrén  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    44.61        1:35.77   
Emilia Nilsson  2004  Hallsberg Kumla Simklubb    49.33        1:39.38   
Jesper Lundgren  2006  Hallsberg Kumla Simklubb    50.81        1:40.94   
Richard Ekblom  1981  Hallsberg Kumla Simklubb    49.44        1:44.31   
Camilla Grönkvist  1971  Hallsberg Kumla Simklubb    1:01.72        2:07.95   
                     
 
Gren 2, 200m Medley Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Frida Lundström  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    44.08  1:39.57  2:34.79    3:21.98   
Amina Asker  2005  Hallsberg Kumla Simklubb    51.47  1:43.81  2:40.00    3:27.97   
Benny Frost  1965  Hallsberg Kumla Simklubb    46.73  1:44.65  2:42.18    3:30.85   
                     
 
Gren 3, 25m Fjärilsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Adolfsson  1977  Hallsberg Kumla Simklubb            18.38   
Alexander Cederlöv  1982  Hallsberg Kumla Simklubb            19.04   
Richard Ekblom  1981  Hallsberg Kumla Simklubb            19.82   
Andreas Gunnarsson  1991  Hallsberg Kumla Simklubb            20.46   
Isabelle Pettersson  2006  Hallsberg Kumla Simklubb            22.18   
Jesper Lundgren  2006  Hallsberg Kumla Simklubb            23.59   
Sara Häller  1979  Hallsberg Kumla Simklubb            24.38   
Eldin Sakambet  2007  Hallsberg Kumla Simklubb            24.43   
Roger Sandberg  1974  Hallsberg Kumla Simklubb            25.54   
10  Izabelle Åkesson  2006  Hallsberg Kumla Simklubb            28.01   
11  Håkan Persson  1962  Hallsberg Kumla Simklubb            28.43   
12  Martin Klingberg  1977  Hallsberg Kumla Simklubb            28.51   
13  Dan Höglund  1959  Hallsberg Kumla Simklubb            28.84   
14  Åsa Persson  1963  Hallsberg Kumla Simklubb            29.94   
15  Jonas Ahlsson  1970  Hallsberg Kumla Simklubb            30.10   
                     
 
Gren 4, 50m Fjärilsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tyra Jacobsson  2005  Hallsberg Kumla Simklubb            37.99   
Julia Åkerstrand  2004  Hallsberg Kumla Simklubb            38.86   
Albert Gustafsson  2003  Hallsberg Kumla Simklubb            43.86   
Benny Frost  1965  Hallsberg Kumla Simklubb            45.01   
Adam Straubhaar  2008  Hallsberg Kumla Simklubb            45.52   
Frida Lundström  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            45.95   
Emilia Nilsson  2004  Hallsberg Kumla Simklubb            48.28   
Amina Asker  2005  Hallsberg Kumla Simklubb            51.86   
                     
 
Gren 5, 25m Bröstsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alexander Cederlöv  1982  Hallsberg Kumla Simklubb            19.99   
Andreas Gunnarsson  1991  Hallsberg Kumla Simklubb            20.43   
Roger Sandberg  1974  Hallsberg Kumla Simklubb            22.06   
Emma Adolfsson  1977  Hallsberg Kumla Simklubb            22.13   
Martin Klingberg  1977  Hallsberg Kumla Simklubb            22.30   
Håkan Persson  1962  Hallsberg Kumla Simklubb            22.73   
Oskar Norén  2007  Hallsberg Kumla Simklubb            23.61   
Dan Höglund  1959  Hallsberg Kumla Simklubb            23.72   
Åsa Persson  1963  Hallsberg Kumla Simklubb            23.90   
10  Cornelia Boberg  2007  Hallsberg Kumla Simklubb            25.83   
11  Eldin Sakambet  2007  Hallsberg Kumla Simklubb            26.49   
12  Kent Olsson  1967  Hallsberg Kumla Simklubb            27.55   
13  Tuva Höglund  2008  Hallsberg Kumla Simklubb            27.99   
14  Sunniva Lundqvist  2007  Hallsberg Kumla Simklubb            28.09   
15  Astrid Drugge  2007  Hallsberg Kumla Simklubb            28.18   
16  Hanna Nilsson  2008  Hallsberg Kumla Simklubb            28.56   
17  Nora Ovenstad  2007  Hallsberg Kumla Simklubb            29.85   
18  Irma Jakobsson  2009  Hallsberg Kumla Simklubb            30.12   
19  Maxim Perederii  2005  Hallsberg Kumla Simklubb            30.57   
20  Lorin Yildiz  2008  Hallsberg Kumla Simklubb            30.71   
21  Elwira Englund  2008  Hallsberg Kumla Simklubb            31.54   
22  Ashur Ninway  2006  Hallsberg Kumla Simklubb            31.93   
23  Zoe Vogiazinou Johansson  2010  Hallsberg Kumla Simklubb            32.21   
24  Elsa Zetterlund  2009  Hallsberg Kumla Simklubb            32.35   
25  Alvin Jobs  2009  Hallsberg Kumla Simklubb            33.87   
26  Clara Höglund  2010  Hallsberg Kumla Simklubb            34.75   
27  Belinda Harrysson  2011  Hallsberg Kumla Simklubb            35.04   
27  Emma Eklind  2010  Hallsberg Kumla Simklubb            35.04   
29  Sebastian Cederlöv  2009  Hallsberg Kumla Simklubb            35.72   
30  Klara Svenman  2010  Hallsberg Kumla Simklubb            36.87   
31  Linnéa Wentzell  2009  Hallsberg Kumla Simklubb            36.95   
32  Joel Straubhaar  2009  Hallsberg Kumla Simklubb            38.30   
33  Gustav Norén  2009  Hallsberg Kumla Simklubb            38.69   
34  Ellie Wahlström  2011  Hallsberg Kumla Simklubb            39.01   
35  Frank Bertilsson  2009  Hallsberg Kumla Simklubb            39.19   
36  Elvis Klingberg  2009  Hallsberg Kumla Simklubb            42.55   
37  Dante Jobs  2011  Hallsberg Kumla Simklubb            43.00   
38  Astrid Pettersson  2011  Hallsberg Kumla Simklubb            43.65   
39  Darin Karim  2009  Hallsberg Kumla Simklubb            46.50   
40  Agnes Cecilia Johnsson  2010  Hallsberg Kumla Simklubb            47.15   
Ellie Wahlström  2011  Hallsberg Kumla Simklubb            DNS   
                     
 
Gren 6, 50m Bröstsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Adam Straubhaar  2008  Hallsberg Kumla Simklubb            48.98   
Bengt Otter  1969  Hallsberg Kumla Simklubb            50.21   
Alvin Palmqvist  2007  Hallsberg Kumla Simklubb            50.63   
Jonas Ahlsson  1970  Hallsberg Kumla Simklubb            50.78   
Alice Åsberg  2008  Hallsberg Kumla Simklubb            51.69   
Jesper Lundgren  2006  Hallsberg Kumla Simklubb            52.44   
Julia Nyrén  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            52.56   
Sara Häller  1979  Hallsberg Kumla Simklubb            54.78   
Isabelle Pettersson  2006  Hallsberg Kumla Simklubb            56.42   
10  Izabelle Åkesson  2006  Hallsberg Kumla Simklubb            1:00.37   
11  Gudrun Grönkvist  1951  Hallsberg Kumla Simklubb            1:06.85   
Ayda Kayedpour  2006  Hallsberg Kumla Simklubb            DNS   
                     
 
Gren 7, 100m Bröstsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Erik Norén  2005  Hallsberg Kumla Simklubb    44.66        1:34.17   
Runa Eriksson  2005  Hallsberg Kumla Simklubb    44.73        1:34.59   
Tyra Jacobsson  2005  Hallsberg Kumla Simklubb    45.65        1:34.71   
Julia Åkerstrand  2004  Hallsberg Kumla Simklubb    46.15        1:37.27   
Benny Frost  1965  Hallsberg Kumla Simklubb    46.99        1:40.07   
Frida Lundström  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    49.49        1:42.34   
Albert Gustafsson  2003  Hallsberg Kumla Simklubb    47.89        1:42.67   
Emilia Nilsson  2004  Hallsberg Kumla Simklubb    48.00        1:43.04   
Amina Asker  2005  Hallsberg Kumla Simklubb    52.16        1:46.37   
10  Richard Ekblom  1981  Hallsberg Kumla Simklubb    1:23.64        1:48.93   
11  Camilla Grönkvist  1971  Hallsberg Kumla Simklubb    52.28        1:54.45   
Gustav Olsson  2004  Hallsberg Kumla Simklubb            DNS   
                     
 
Gren 8, 25m Frisim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alexander Cederlöv  1982  Hallsberg Kumla Simklubb            14.33   
Emma Adolfsson  1977  Hallsberg Kumla Simklubb            16.99   
Roger Sandberg  1974  Hallsberg Kumla Simklubb            17.06   
Martin Klingberg  1977  Hallsberg Kumla Simklubb            17.10   
Håkan Persson  1962  Hallsberg Kumla Simklubb            18.24   
Dan Höglund  1959  Hallsberg Kumla Simklubb            18.51   
Andreas Gunnarsson  1991  Hallsberg Kumla Simklubb            18.57   
Elsa Mattsson  2005  Hallsberg Kumla Simklubb            18.77   
Eldin Sakambet  2007  Hallsberg Kumla Simklubb            20.54   
10  Oskar Norén  2007  Hallsberg Kumla Simklubb            22.38   
11  Izabelle Åkesson  2006  Hallsberg Kumla Simklubb            22.52   
12  Åsa Persson  1963  Hallsberg Kumla Simklubb            23.12   
13  Sunniva Lundqvist  2007  Hallsberg Kumla Simklubb            24.95   
14  Tuva Höglund  2008  Hallsberg Kumla Simklubb            25.69   
15  Hanna Nilsson  2008  Hallsberg Kumla Simklubb            26.09   
16  Cornelia Boberg  2007  Hallsberg Kumla Simklubb            26.13   
17  David Thor-Miltell  2009  Hallsberg Kumla Simklubb            27.61   
18  Elsa Zetterlund  2009  Hallsberg Kumla Simklubb            27.65   
19  Lorin Yildiz  2008  Hallsberg Kumla Simklubb            28.06   
20  Gudrun Grönkvist  1951  Hallsberg Kumla Simklubb            28.26   
21  Joel Straubhaar  2009  Hallsberg Kumla Simklubb            28.37   
22  Alvin Jobs  2009  Hallsberg Kumla Simklubb            29.58   
23  Selma Sakambet  2010  Hallsberg Kumla Simklubb            34.97   
24  Darin Karim  2009  Hallsberg Kumla Simklubb            49.58   
25  Elias Nilsson  2013  Hallsberg Kumla Simklubb            1:10.30   
Ayda Kayedpour  2006  Hallsberg Kumla Simklubb            DNS   
                     
 
Gren 9, 50m Frisim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emilia Nilsson  2004  Hallsberg Kumla Simklubb            39.83   
Jesper Lundgren  2006  Hallsberg Kumla Simklubb            40.62   
Isabelle Pettersson  2006  Hallsberg Kumla Simklubb            41.21   
Bengt Otter  1969  Hallsberg Kumla Simklubb            44.36   
Camilla Grönkvist  1971  Hallsberg Kumla Simklubb            45.51   
Jonas Ahlsson  1970  Hallsberg Kumla Simklubb            46.53   
Astrid Drugge  2007  Hallsberg Kumla Simklubb            DNS   
Gustav Olsson  2004  Hallsberg Kumla Simklubb            DNS   
                     
 
Gren 10, 100m Frisim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Tyra Jacobsson  2005  Hallsberg Kumla Simklubb    35.53        1:12.83   
Julia Åkerstrand  2004  Hallsberg Kumla Simklubb    35.31        1:13.22   
Benny Frost  1965  Hallsberg Kumla Simklubb    37.59        1:17.87   
Albert Gustafsson  2003  Hallsberg Kumla Simklubb    36.97        1:19.78   
Adam Straubhaar  2008  Hallsberg Kumla Simklubb    38.91        1:23.26   
Frida Lundström  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    41.11        1:23.89   
Erik Norén  2005  Hallsberg Kumla Simklubb    41.21        1:26.38   
Richard Ekblom  1981  Hallsberg Kumla Simklubb    40.38        1:26.64   
Amina Asker  2005  Hallsberg Kumla Simklubb    43.81        1:28.63   
10  Alvin Palmqvist  2007  Hallsberg Kumla Simklubb    37.60        1:28.71   
                     
 
Gren 11, 25m Ryggsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alexander Cederlöv  1982  Hallsberg Kumla Simklubb            18.43   
Emma Adolfsson  1977  Hallsberg Kumla Simklubb            21.78   
Andreas Gunnarsson  1991  Hallsberg Kumla Simklubb            22.01   
Izabelle Åkesson  2006  Hallsberg Kumla Simklubb            25.00   
Tuva Höglund  2008  Hallsberg Kumla Simklubb            25.39   
Oskar Norén  2007  Hallsberg Kumla Simklubb            26.14   
Nora Ovenstad  2007  Hallsberg Kumla Simklubb            26.23   
Elwira Englund  2008  Hallsberg Kumla Simklubb            26.46   
Alice Åsberg  2008  Hallsberg Kumla Simklubb            26.70   
10  Lorin Yildiz  2008  Hallsberg Kumla Simklubb            27.08   
11  Sunniva Lundqvist  2007  Hallsberg Kumla Simklubb            27.13   
12  Elsa Zetterlund  2009  Hallsberg Kumla Simklubb            27.22   
13  Dan Höglund  1959  Hallsberg Kumla Simklubb            27.48   
14  Eldin Sakambet  2007  Hallsberg Kumla Simklubb            27.58   
15  Roger Sandberg  1974  Hallsberg Kumla Simklubb            27.61   
16  Håkan Persson  1962  Hallsberg Kumla Simklubb            27.78   
17  Cornelia Boberg  2007  Hallsberg Kumla Simklubb            28.06   
18  Irma Jakobsson  2009  Hallsberg Kumla Simklubb            28.96   
19  Sebastian Cederlöv  2009  Hallsberg Kumla Simklubb            29.18   
20  Martin Klingberg  1977  Hallsberg Kumla Simklubb            29.33   
21  Joel Straubhaar  2009  Hallsberg Kumla Simklubb            29.47   
22  Åsa Persson  1963  Hallsberg Kumla Simklubb            30.15   
23  Jonas Ahlsson  1970  Hallsberg Kumla Simklubb            30.89   
24  Alvin Jobs  2009  Hallsberg Kumla Simklubb            32.88   
25  Elvis Klingberg  2009  Hallsberg Kumla Simklubb            34.61   
26  Belinda Harrysson  2011  Hallsberg Kumla Simklubb            34.64   
27  Emily Luthman  2011  Hallsberg Kumla Simklubb            34.93   
28  Viggo Hven  2011  Hallsberg Kumla Simklubb            35.00   
29  Agnes Cecilia Johnsson  2010  Hallsberg Kumla Simklubb            37.90   
30  Selma Sakambet  2010  Hallsberg Kumla Simklubb            38.27   
31  Gudrun Grönkvist  1951  Hallsberg Kumla Simklubb            40.50   
32  Maxim Perederii  2005  Hallsberg Kumla Simklubb            42.94   
33  Darin Karim  2009  Hallsberg Kumla Simklubb            47.51   
34  Frank Bertilsson  2009  Hallsberg Kumla Simklubb            49.32   
Ayda Kayedpour  2006  Hallsberg Kumla Simklubb            DNS   
Hanna Nilsson  2008  Hallsberg Kumla Simklubb            DNS   
William Lgland  2009  Hallsberg Kumla Simklubb            DNS   
                     
 
Gren 12, 50m Ryggsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alvin Palmqvist  2007  Hallsberg Kumla Simklubb            44.33   
Erik Norén  2005  Hallsberg Kumla Simklubb            46.21   
Jesper Lundgren  2006  Hallsberg Kumla Simklubb            48.34   
Isabelle Pettersson  2006  Hallsberg Kumla Simklubb            49.89   
Richard Ekblom  1981  Hallsberg Kumla Simklubb            55.21   
Emilia Nilsson  2004  Hallsberg Kumla Simklubb            58.79   
Bengt Otter  1969  Hallsberg Kumla Simklubb            1:05.60   
Camilla Grönkvist  1971  Hallsberg Kumla Simklubb            1:08.35   
Astrid Drugge  2007  Hallsberg Kumla Simklubb            DNS   
                     
 
Gren 13, 100m Ryggsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Runa Eriksson  2005  Hallsberg Kumla Simklubb    40.55        1:23.09   
Julia Åkerstrand  2004  Hallsberg Kumla Simklubb    41.05        1:23.86   
Tyra Jacobsson  2005  Hallsberg Kumla Simklubb    42.89        1:26.17   
Adam Straubhaar  2008  Hallsberg Kumla Simklubb    47.04        1:37.25   
Amina Asker  2005  Hallsberg Kumla Simklubb    48.85        1:38.50   
Albert Gustafsson  2003  Hallsberg Kumla Simklubb    48.53        1:42.14   
Frida Lundström  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    1:01.96        1:46.17   
Benny Frost  1965  Hallsberg Kumla Simklubb    52.57        1:47.11   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  18 november 2018 
Licensierad till: Hallsberg Kumla Simklubb  Utskriftstid  18:23