Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Knatte Cup 2018    Utskriftsdatum  06 oktober 2018   
  Tävlingsort  Kumla    Utskriftstid  17:32   
  Arrangör  Hallsberg Kumla Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 oktober 2018         
 
 
Gren 1, 4X50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Finspångs Simklubb  2006  Finspångs Simklubb            2:42.51   
  Oliver Sjöberg  2007      51.29        51.29   
  Hugo Eriksson  2006      36.14        1:27.43   
  Alvar Aktner  2006      36.83        2:04.26   
  Kasper Glawing  2008      38.25        2:42.51   
                     
Hk Sim Herrar  2006  Hallsberg Kumla Simklubb            2:58.04   
  Adam Straubhaar  2008      36.59        36.59   
  Joel Straubhaar  2009      1:03.28        1:39.87   
  Eldin Sakambet  2007      47.87        2:27.74   
  Leo Karlsson  2006      30.30        2:58.04   
                     
                     
 
Gren 2, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Felicia Gustavsson  2006  Finspångs Simklubb            31.93   
Engla Dunhagen  2006  Finspångs Simklubb            33.96   
Ida Emilsson  2006  Nora Simsällskap            36.01   
Lovisa Jansson  2007  Örebro Simallians            36.42   
Alice Larsson  2006  Örebro Simallians            38.44   
Kristina Lind  2007  Simklubben Ena            40.61   
Rosa Jansson  2008  Örebro Simallians            40.77   
Ingrid Hiding  2006  Örebro Simallians            42.14   
Aziza Osman  2008  Simklubben Ena            42.93   
10  Josefine Forsström  2007  Örebro Simallians            44.60   
11  Tilde Rilvèn  2008  Örebro Simallians            44.93   
12  Lisa Liljeson  2006  Örebro Simallians            47.11   
13  Sadie Ford  2007  Örebro Simallians            47.72   
14  Ayda Kayedpour  2006  Hallsberg Kumla Simklubb            48.00   
15  Izabelle Åkesson  2006  Hallsberg Kumla Simklubb            48.83   
16  Filippa Bratt  2008  Nora Simsällskap            48.87   
17  Jessica Pan  2007  Örebro Simallians            49.62   
18  Ida Isacson  2008  Nora Simsällskap            49.94   
19  Marina Otter  2007  Hallsberg Kumla Simklubb            50.06   
20  Matilda Larsson  2008  Örebro Simallians            50.71   
21  Tyra Lagstam  2007  Örebro Simallians            51.43   
22  Alice Åsberg  2008  Hallsberg Kumla Simklubb            52.13   
23  Smilla Högfeldt  2008  Örebro Simallians            55.51   
24  Emilia Bakas  2008  Simklubben Ena            57.55   
                     
 
Gren 3, 100m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Leo Karlsson  2006  Hallsberg Kumla Simklubb    37.48        1:18.34   
Hugo Eriksson  2006  Finspångs Simklubb    42.02        1:30.52   
Alvar Aktner  2006  Finspångs Simklubb    44.16        1:32.77   
Kasper Glawing  2008  Finspångs Simklubb    45.50        1:34.87   
Adam Straubhaar  2008  Hallsberg Kumla Simklubb    44.46        1:37.60   
Pontus Asp Almström  2008  Simklubben Ena    51.82        1:46.34   
Rasmus Wärn  2008  Finspångs Simklubb    58.13        2:01.55   
Emil Jörstad  2008  Örebro Simallians            DNS   
                     
 
Gren 4, 25m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tuva Bärgård  2009  Simklubben Ena            27.03   
Ellen Wikman  2009  Finspångs Simklubb            29.27   
Irma Jakobsson  2009  Hallsberg Kumla Simklubb            31.51   
Nova Redlund  2010  Simklubben Ena            33.92   
Siri Carlberg  2009  Finspångs Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 5, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mohammed Oulaywan  2009  Simklubben Ena            27.77   
Vilgot Eriksson  2010  Finspångs Simklubb            30.45   
Jino Atiwit Osman  2010  Simklubben Ena            33.92   
                     
 
Gren 6, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alice Larsson  2006  Örebro Simallians    42.65        1:30.19   
Lovisa Jansson  2007  Örebro Simallians    46.45        1:35.98   
Ingrid Hiding  2006  Örebro Simallians    1:19.74        1:40.19   
Rosa Jansson  2008  Örebro Simallians    51.85        1:46.89   
Kristina Lind  2007  Simklubben Ena    54.47        1:51.15   
Aziza Osman  2008  Simklubben Ena    56.90        1:52.56   
Tilde Rilvèn  2008  Örebro Simallians    56.13        1:54.00   
                     
 
Gren 7, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Leo Karlsson  2006  Hallsberg Kumla Simklubb    43.20        1:30.96   
Adam Straubhaar  2008  Hallsberg Kumla Simklubb    49.87        1:49.59   
Pontus Asp Almström  2008  Simklubben Ena    55.75        1:59.64   
Oliver Sjöberg  2007  Finspångs Simklubb    56.50        2:04.87   
                     
 
Gren 8, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Felicia Gustavsson  2006  Finspångs Simklubb            37.24   
Engla Dunhagen  2006  Finspångs Simklubb            39.67   
Lovisa Jansson  2007  Örebro Simallians            48.58   
Alice Larsson  2006  Örebro Simallians            49.80   
Ingrid Hiding  2006  Örebro Simallians            54.43   
Kristina Lind  2007  Simklubben Ena            54.56   
Rosa Jansson  2008  Örebro Simallians            55.81   
Josefine Forsström  2007  Örebro Simallians            DSQ   
                     
 
Gren 9, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Vilgot Eriksson  2010  Finspångs Simklubb            23.75   
Mohammed Oulaywan  2009  Simklubben Ena            25.68   
Joel Straubhaar  2009  Hallsberg Kumla Simklubb            28.25   
Jino Atiwit Osman  2010  Simklubben Ena            30.00   
                     
 
Gren 10, 25m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Siri Carlberg  2009  Finspångs Simklubb            26.91   
Tuva Bärgård  2009  Simklubben Ena            27.47   
Nova Redlund  2010  Simklubben Ena            27.59   
Irma Jakobsson  2009  Hallsberg Kumla Simklubb            29.76   
Ellen Wikman  2009  Finspångs Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 11, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alvar Aktner  2006  Finspångs Simklubb            48.35   
Hugo Eriksson  2006  Finspångs Simklubb            48.63   
Emil Jörstad  2008  Örebro Simallians            48.67   
Adam Straubhaar  2008  Hallsberg Kumla Simklubb            49.46   
Kasper Glawing  2008  Finspångs Simklubb            50.61   
Pontus Asp Almström  2008  Simklubben Ena            54.35   
Oliver Sjöberg  2007  Finspångs Simklubb            59.24   
Eldin Sakambet  2007  Hallsberg Kumla Simklubb            1:00.51   
Rasmus Wärn  2008  Finspångs Simklubb            1:05.89   
                     
 
Gren 12, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Felicia Gustavsson  2006  Finspångs Simklubb            38.26   
Alice Larsson  2006  Örebro Simallians            43.67   
Lovisa Jansson  2007  Örebro Simallians            45.14   
Ingrid Hiding  2006  Örebro Simallians            46.32   
Rosa Jansson  2008  Örebro Simallians            48.25   
Josefine Forsström  2007  Örebro Simallians            48.94   
Ida Emilsson  2006  Nora Simsällskap            50.99   
Kristina Lind  2007  Simklubben Ena            51.17   
Aziza Osman  2008  Simklubben Ena            51.26   
10  Tilde Rilvèn  2008  Örebro Simallians            53.09   
11  Jessica Pan  2007  Örebro Simallians            55.37   
12  Filippa Bratt  2008  Nora Simsällskap            55.89   
13  Izabelle Åkesson  2006  Hallsberg Kumla Simklubb            56.35   
14  Marina Otter  2007  Hallsberg Kumla Simklubb            56.67   
15  Ida Isacson  2008  Nora Simsällskap            58.52   
16  Smilla Högfeldt  2008  Örebro Simallians            58.79   
17  Emilia Bakas  2008  Simklubben Ena            1:00.96   
18  Ayda Kayedpour  2006  Hallsberg Kumla Simklubb            1:01.28   
19  Tyra Lagstam  2007  Örebro Simallians            1:05.55   
20  Alice Åsberg  2008  Hallsberg Kumla Simklubb            1:06.53   
Sadie Ford  2007  Örebro Simallians            DSQ   
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Leo Karlsson  2006  Hallsberg Kumla Simklubb    33.49        1:08.96   
Hugo Eriksson  2006  Finspångs Simklubb    38.14        1:20.24   
Alvar Aktner  2006  Finspångs Simklubb    40.45        1:23.60   
Kasper Glawing  2008  Finspångs Simklubb    40.46        1:23.83   
Adam Straubhaar  2008  Hallsberg Kumla Simklubb    40.71        1:26.19   
Pontus Asp Almström  2008  Simklubben Ena    46.11        1:36.53   
Oliver Sjöberg  2007  Finspångs Simklubb    1:00.02        2:05.08   
                     
 
Gren 14, 4X50m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Örebro Simallians  2006  Örebro Simallians            3:21.98   
  Jessica Pan  2007      57.18        57.18   
  Lisa Liljeson  2006      50.07        1:47.25   
  Lovisa Jansson  2007      46.93        2:34.18   
  Tilde Rilvèn  2008      47.80        3:21.98   
                     
Örebro Simallians Lag 3  2006  Örebro Simallians            3:36.12   
  Tyra Lagstam  2007      1:05.10        1:05.10   
  Alice Larsson  2006      50.85        1:55.95   
  Rosa Jansson  2008      53.41        2:49.36   
  Matilda Larsson  2008      46.76        3:36.12   
                     
Simklubben Ena  2007  Simklubben Ena            3:36.87   
  Kristina Lind  2007      51.33        51.33   
  Emilia Bakas  2008      59.52        1:50.85   
  Aziza Osman  2008      54.94        2:45.79   
  Tuva Bärgård  2009      51.08        3:36.87   
                     
Örebro Simallians Lag 2  2006  Örebro Simallians            3:40.32   
  Smilla Högfeldt  2008      1:01.58        1:01.58   
  Ingrid Hiding  2006      57.38        1:58.96   
  Josefine Forsström  2007      53.26        2:52.22   
  Sadie Ford  2007      48.10        3:40.32   
                     
                     
 
Gren 15, 4X50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Örebro Simallians Lag 2  2006  Örebro Simallians            3:00.88   
  Lovisa Jansson  2007      39.08        39.08   
  Rosa Jansson  2008      42.16        1:21.24   
  Ingrid Hiding  2006      45.29        2:06.53   
  Smilla Högfeldt  2008      54.35        3:00.88   
                     
Örebro Simallians  2006  Örebro Simallians            3:03.00   
  Alice Larsson  2006      39.60        39.60   
  Josefine Forsström  2007      48.01        1:27.61   
  Tilde Rilvèn  2008      45.76        2:13.37   
  Jessica Pan  2007      49.63        3:03.00   
                     
Simklubben Ena  2007  Simklubben Ena            3:10.96   
  Kristina Lind  2007      41.28        41.28   
  Aziza Osman  2008      44.82        1:26.10   
  Tuva Bärgård  2009      55.15        2:21.25   
  Nova Redlund  2010      49.71        3:10.96   
                     
Örebro Simallians Lag 3  2006  Örebro Simallians            3:19.67   
  Matilda Larsson  2008      48.84        48.84   
  Tyra Lagstam  2007      52.47        1:41.31   
  Lisa Liljeson  2006      47.85        2:29.16   
  Sadie Ford  2007      50.51        3:19.67   
                     
Hallsberg Kumla Simklubb  2006  Hallsberg Kumla Simklubb            3:24.05   
  Marina Otter  2007      1:05.41        1:05.41   
  Alice Åsberg  2008      37.98        1:43.39   
  Izabelle Åkesson  2006      49.41        2:32.80   
  Ayda Kayedpour  2006      51.25        3:24.05   
                     
                     
 
Gren 16, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Leo Karlsson  2006  Hallsberg Kumla Simklubb            31.37   
Emil Jörstad  2008  Örebro Simallians            35.29   
Alvar Aktner  2006  Finspångs Simklubb            36.45   
Hugo Eriksson  2006  Finspångs Simklubb            36.87   
Kasper Glawing  2008  Finspångs Simklubb            37.66   
Adam Straubhaar  2008  Hallsberg Kumla Simklubb            37.82   
Pontus Asp Almström  2008  Simklubben Ena            42.82   
Eldin Sakambet  2007  Hallsberg Kumla Simklubb            47.96   
Rasmus Wärn  2008  Finspångs Simklubb            49.99   
10  Oliver Sjöberg  2007  Finspångs Simklubb            54.29   
                     
 
Gren 17, 100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Engla Dunhagen  2006  Finspångs Simklubb    39.90        1:21.45   
Felicia Gustavsson  2006  Finspångs Simklubb    38.23        1:22.99   
Alice Larsson  2006  Örebro Simallians    46.17        1:40.95   
Lovisa Jansson  2007  Örebro Simallians    47.67        1:45.99   
Rosa Jansson  2008  Örebro Simallians    53.16        1:48.03   
Kristina Lind  2007  Simklubben Ena    54.10        1:48.91   
Aziza Osman  2008  Simklubben Ena    54.57        1:48.92   
Ingrid Hiding  2006  Örebro Simallians    50.35        1:53.50   
Josefine Forsström  2007  Örebro Simallians    54.09        1:56.62   
10  Smilla Högfeldt  2008  Örebro Simallians    1:05.07        2:07.97   
Emilia Bakas  2008  Simklubben Ena            DSQ   
Jessica Pan  2007  Örebro Simallians            DSQ   
                     
 
Gren 18, 25m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mohammed Oulaywan  2009  Simklubben Ena            22.92   
Joel Straubhaar  2009  Hallsberg Kumla Simklubb            26.49   
Jino Atiwit Osman  2010  Simklubben Ena            29.77   
Vilgot Eriksson  2010  Finspångs Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 19, 25m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Siri Carlberg  2009  Finspångs Simklubb            21.48   
Tuva Bärgård  2009  Simklubben Ena            22.10   
Nova Redlund  2010  Simklubben Ena            22.96   
                     
 
Gren 20, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hugo Eriksson  2006  Finspångs Simklubb    42.52        1:26.70   
Alvar Aktner  2006  Finspångs Simklubb    45.87        1:32.58   
Adam Straubhaar  2008  Hallsberg Kumla Simklubb    47.40        1:38.09   
Kasper Glawing  2008  Finspångs Simklubb    49.02        1:39.74   
Pontus Asp Almström  2008  Simklubben Ena    51.41        1:42.26   
                     
 
Gren 21, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Engla Dunhagen  2006  Finspångs Simklubb    42.90        1:30.21   
Rosa Jansson  2008  Örebro Simallians    54.49        1:52.53   
Alice Åsberg  2008  Hallsberg Kumla Simklubb    53.35        1:52.65   
Aziza Osman  2008  Simklubben Ena    57.11        1:56.89   
Lisa Liljeson  2006  Örebro Simallians    58.24        1:59.02   
Kristina Lind  2007  Simklubben Ena    57.46        1:59.82   
Alice Larsson  2006  Örebro Simallians    56.57        1:59.88   
Tilde Rilvèn  2008  Örebro Simallians    58.18        2:01.84   
Tyra Lagstam  2007  Örebro Simallians    1:00.25        2:04.54   
10  Ingrid Hiding  2006  Örebro Simallians    1:00.96        2:08.35   
11  Jessica Pan  2007  Örebro Simallians    1:00.06        2:08.68   
12  Lovisa Jansson  2007  Örebro Simallians    1:02.22        2:09.76   
13  Smilla Högfeldt  2008  Örebro Simallians    1:00.57        2:10.16   
14  Emilia Bakas  2008  Simklubben Ena    1:03.44        2:14.03   
                     
 
Gren 22, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Leo Karlsson  2006  Hallsberg Kumla Simklubb            34.88   
Emil Jörstad  2008  Örebro Simallians            42.31   
Hugo Eriksson  2006  Finspångs Simklubb            44.61   
Alvar Aktner  2006  Finspångs Simklubb            44.97   
Kasper Glawing  2008  Finspångs Simklubb            45.73   
Adam Straubhaar  2008  Hallsberg Kumla Simklubb            47.86   
Eldin Sakambet  2007  Hallsberg Kumla Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 23, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nova Redlund  2010  Simklubben Ena            31.21   
Tuva Bärgård  2009  Simklubben Ena            38.67   
                     
 
Gren 25, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Engla Dunhagen  2006  Finspångs Simklubb            42.93   
Felicia Gustavsson  2006  Finspångs Simklubb            45.20   
Lisa Liljeson  2006  Örebro Simallians            52.63   
Aziza Osman  2008  Simklubben Ena            53.05   
Alice Åsberg  2008  Hallsberg Kumla Simklubb            53.42   
Alice Larsson  2006  Örebro Simallians            54.57   
Rosa Jansson  2008  Örebro Simallians            54.76   
Kristina Lind  2007  Simklubben Ena            55.40   
Tyra Lagstam  2007  Örebro Simallians            56.35   
10  Tilde Rilvèn  2008  Örebro Simallians            57.99   
11  Jessica Pan  2007  Örebro Simallians            58.21   
12  Lovisa Jansson  2007  Örebro Simallians            59.05   
13  Ingrid Hiding  2006  Örebro Simallians            59.73   
14  Smilla Högfeldt  2008  Örebro Simallians            1:01.04   
15  Sadie Ford  2007  Örebro Simallians            1:01.44   
16  Matilda Larsson  2008  Örebro Simallians            1:01.73   
17  Emilia Bakas  2008  Simklubben Ena            1:03.73   
18  Izabelle Åkesson  2006  Hallsberg Kumla Simklubb            1:05.19   
19  Josefine Forsström  2007  Örebro Simallians            1:06.92   
Ayda Kayedpour  2006  Hallsberg Kumla Simklubb            DSQ   
Marina Otter  2007  Hallsberg Kumla Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 26, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Leo Karlsson  2006  Hallsberg Kumla Simklubb            37.68   
Emil Jörstad  2008  Örebro Simallians            40.58   
Hugo Eriksson  2006  Finspångs Simklubb            41.52   
Adam Straubhaar  2008  Hallsberg Kumla Simklubb            45.97   
Kasper Glawing  2008  Finspångs Simklubb            46.13   
Pontus Asp Almström  2008  Simklubben Ena            47.31   
Eldin Sakambet  2007  Hallsberg Kumla Simklubb            1:00.96   
Oliver Sjöberg  2007  Finspångs Simklubb            1:08.62   
Rasmus Wärn  2008  Finspångs Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 27, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Felicia Gustavsson  2006  Finspångs Simklubb    34.65        1:11.99   
Lovisa Jansson  2007  Örebro Simallians    42.19        1:28.92   
Alice Larsson  2006  Örebro Simallians    43.16        1:31.13   
Rosa Jansson  2008  Örebro Simallians    46.40        1:39.26   
Josefine Forsström  2007  Örebro Simallians    49.43        1:44.21   
Kristina Lind  2007  Simklubben Ena    50.81        1:44.71   
Ingrid Hiding  2006  Örebro Simallians    50.61        1:45.98   
Tilde Rilvèn  2008  Örebro Simallians    52.08        1:50.03   
Sadie Ford  2007  Örebro Simallians    56.75        1:57.68   
10  Smilla Högfeldt  2008  Örebro Simallians    56.40        2:00.89   
11  Jessica Pan  2007  Örebro Simallians    56.00        2:01.59   
12  Tyra Lagstam  2007  Örebro Simallians    1:01.14        2:08.92   
                     
 
Gren 28, 4X50m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Finspångs Simklubb  2006  Finspångs Simklubb            2:59.23   
  Hugo Eriksson  2006      40.60        40.60   
  Alvar Aktner  2006      46.90        1:27.50   
  Kasper Glawing  2008      42.60        2:10.10   
  Rasmus Wärn  2008      49.13        2:59.23   
                     
Hk Sim Herrar  2006  Hallsberg Kumla Simklubb            3:32.45   
  Leo Karlsson  2006      36.78        36.78   
  Eldin Sakambet  2007      1:01.90        1:38.68   
  Adam Straubhaar  2008      47.44        2:26.12   
  Joel Straubhaar  2009      1:06.33        3:32.45   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  06 oktober 2018 
Licensierad till: Hallsberg Kumla Simklubb  Utskriftstid  17:32