Deltagarlista Gren 1-46 
 
  Tävling  Skomakardoppet    Utskriftsdatum  26 februari 2018   
  Tävlingsort  Hallsberg    Utskriftstid  21:46   
  Arrangör  Hallsberg Kumla Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 mars 2018         
 
 
Gren 1, 4X50m Frisim po. A-B 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
453  Ösa Herrar [2]  1999  ÖSA    25 m  1:50.19   
450  Ösa Herrar  ÖSA    25 m  1:54.49   
488  Hk Sim Herrar  2000  HK SIM    25 m  2:11.64   
381  Mass Lag 1  2002  MASS    25 m     
 
Gren 2, 4X50m Frisim po. C-D 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
262  Finspång Herrar [2005]  2005  FINSPÅNG    25 m  2:24.74   
454  Ösa Herrar [2005]  2005  ÖSA    25 m  2:29.66   
300  Katrinehol Herrar [2005]  2005  KATRINEHOL    25 m  2:37.00   
282  Karlsko SF Herrar [2005]  2005  KARLSKO SF    25 m     
 
Gren 3, 50m Frisim fl. Öppen kl. 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
273  Kinell Alexandra  2000  KARLSKO SF  AF2200  25 m  27.51   
402  Cullberg Emma  2002  ÖSA  BA8202  25 m  27.98   
444  Åhlund Josefine  2002  ÖSA  AU5802  25 m  29.14   
354  Nyberg Melissa  2003  MASS  AW7403  25 m  29.24   
463  Jansson Elsa  2002  HK SIM  AB7202  25 m  29.26   
412  Hagsten Skarda Magdalena  2003  ÖSA  AO6603  25 m  29.29   
308  Tegin Elise  2004  LINDESBERG  AL2804  25 m  29.33   
415  Isacsson Julia  2001  ÖSA  BQ1801  25 m  29.78   
466  Larsson Linnea  2005  HK SIM  AM9205  25 m  29.89   
10  318  Eriksson Emilia  2004  MOTALA SS  AG3604  25 m  29.92   
11  467  Lundgren Jennie  2001  HK SIM  AG2401  25 m  30.10   
12  481  Stenman Josefine  2002  HK SIM  AR3202  25 m  30.17   
13  458  Eriksson Ellen  2001  HK SIM  BP7201  25 m  30.41   
14  312  Kampe Ellen  2003  MARIESTAD  AP3803  25 m  30.46   
15  264  Roslund Ellen  2003  KARLSBORG  AT4403  25 m  30.47   
16  362  Sandberg Olivia  2003  MASS  BH0403  25 m  30.49   
17  277  Rydh-Dufva Agnes  2002  KARLSKO SF  AM9202  25 m  30.78   
18  303  Eriksson Elin  2004  LINDESBERG  AY5404  25 m  30.80   
19  340  Ericsson Wilma  2002  MASS  BE8602  25 m  30.82   
20  479  Sebelius Emma  2002  HK SIM  AN7402  25 m  31.04   
21  342  Esborn Emilia  2003  MASS  AP7403  25 m  31.13   
22  472  Olsson Ellen  2002  HK SIM  AV3202  25 m  31.19   
23  370  Ström Alva  2003  MASS  BG5603  25 m  31.28   
24  307  Nordén Alice  2003  LINDESBERG  BM6203  25 m  31.30   
25  430  Näsén Josefina  2005  ÖSA  AF7805  25 m  31.34   
26  440  Titus Jennifer  2002  ÖSA  AG5402  25 m  31.35   
27  363  Scheutz Attefors Matilda  2004  MASS  AS6404  25 m  31.46   
28  359  Reuterberg Linnea  2001  MASS  AQ9601  25 m  31.49   
29  434  Sjöholm Sundström Filippa  2003  ÖSA  BQ8203  25 m  31.50   
30  270  Johansson Isabelle  2005  KARLSKO SF  AM0405  25 m  31.56   
31  432  Pietsch Julia  2005  ÖSA  AB0605  25 m  31.57   
32  399  Bylin Elsa  2002  ÖSA  BW4202  25 m  31.75   
33  274  Larsson Mia  2006  KARLSKO SF  AT0206  25 m  31.85   
34  316  Bengtsson Emma  2002  MOTALA SS  AQ1502  25 m  31.92   
35  265  Ek Matilda  2002  KARLSKO SF  AG5202  25 m  32.08   
36  476  Pettersson Wilma  2004  HK SIM  BD4804  25 m  32.17   
37  309  Viklund Isabella  2006  LINDESBERG  AP1206  25 m  32.20   
38  477  Rye Carla  2004  HK SIM  BC7604  25 m  32.21   
39  279  Waara Elin  1997  KARLSKO SF  BD3497  25 m  32.27   
40  374  Söderberg Ebba  2003  MASS  BA8203  25 m  32.28   
41  343  Gustafsson Agnes  2002  MASS  AT1602  25 m  32.31   
42  356  Olofsson Frida  2004  MASS  BF7804  25 m  32.49   
43  392  Gunnarsson Astrid  2003  NORA SS  BS7203  25 m  32.52   
44  346  Höstner Elsa  2003  MASS  BG8403  25 m  32.62   
45  368  Sonberger Alva  2005  MASS  BE8605  25 m  32.75   
46  305  Hodell Lovisa  2004  LINDESBERG  BD2604  25 m  32.80   
47  376  Toresäter Ingrid  2005  MASS  AY9405  25 m  32.97   
48  480  Sobotka Felicia  2005  HK SIM  AQ2805  25 m  33.03   
49  338  Carlström Ebba  2006  MASS  AJ3606  25 m  33.37   
50  347  Isberg Emilia  2003  MASS  BK9203  25 m  33.37   
51  352  Lundberg Matilda  2005  MASS  AY6605  25 m  33.49   
52  372  Suleyman Melis  2005  MASS  BC7405  25 m  33.70   
53  414  Holgersson Eliasson Smilla  2003  ÖSA  AQ9803  25 m  33.81   
54  425  Metzsch Sandra  1999  ÖSA  BL1899  25 m  33.93   
55  411  Hagelvik Ella  2004  ÖSA  BN3804  25 m  33.98   
56  367  Smith Alicia  2005  MASS  BB5805  25 m  34.03   
57  271  Johansson Nathalie  2006  KARLSKO SF  AB2606  25 m  34.07   
58  249  Widing Emilia  2005  ESKILSTUNA  AH5405  25 m  34.13   
59  375  Söderberg Tova  2004  MASS  AJ8204  25 m  34.13   
60  443  Åberg Wilma  2005  ÖSA  AB4605  25 m  34.14   
61  427  Mühr Alma  2005  ÖSA  BI0405  25 m  34.25   
62  482  Sundberg Isabel  1992  HK SIM  CD3692  25 m  34.56   
63  246  Larsen Ronja  2006  ESKILSTUNA  BB2406  25 m  34.74   
64  369  Stenfeldt Elsa  2004  MASS  AJ9204  25 m  34.86   
65  410  Gacic Anesa  2002  ÖSA  BK4202  25 m  35.09   
66  341  Ernst Fiona  2004  MASS  AV1204  25 m  35.14   
67  371  Ström Anna  2006  MASS  AM7606  25 m  35.18   
68  478  Rye Emily  2006  HK SIM  AG6806  25 m  35.38   
69  459  Eriksson Runa  2005  HK SIM  AQ1605  25 m  35.43   
70  468  Lundström Frida  2002  HK SIM  BA2602  25 m  35.58   
71  335  Alsterstad Alice  2005  MASS  AY8405  25 m  35.71   
72  254  Arnell Emilia  2004  FINSPÅNG  AX0704  25 m  35.91   
73  278  Therus Linneá  2005  KARLSKO SF  BC1805  25 m  35.93   
74  275  Pettersson Ida  2006  KARLSKO SF  AO7806  25 m  36.08   
75  433  Sandström Jessica  2003  ÖSA  BU1603  25 m  36.34   
76  255  Dunhagen Engla  2006  FINSPÅNG  BB2606  25 m  36.56   
77  301  Adolfsson Julia  2006  LINDESBERG  BP3206  25 m  37.43   
78  272  Josbo Ester  2006  KARLSKO SF  AO2806  25 m  37.77   
79  256  Dyrkell Emmy  2004  FINSPÅNG  BO9604  25 m  38.10   
80  323  Haraldsson Klara  2005  MOTALA SS  BI7605  25 m  38.25   
81  261  Wärn Amanda  2004  FINSPÅNG  AY6804  25 m  39.05   
82  409  Fransson Tess  2004  ÖSA  BT4204  25 m  39.32   
83  438  Svennberg Erika  2005  ÖSA  AQ0205  25 m  39.46   
84  419  Jörstad Ellen  2007  ÖSA  AK3407  25 m  40.38   
85  390  Emilsson Ida  2006  NORA SS  BK9806  25 m  40.79   
86  439  Sörling Maja  2005  ÖSA  BI6405  25 m  41.18   
87  483  Wellander Klara  2006  HK SIM  BM3406  25 m  41.31   
88  456  Englund Oliwia  2004  HK SIM  BE3204  25 m  41.32   
89  398  Brättorp Lydia  2003  ÖSA  BP2803  25 m  41.75   
90  304  Hodell Emilia  2007  LINDESBERG  AN4607  25 m  42.15   
91  417  Jansson Lovisa  2007  ÖSA  AQ3207  25 m  42.21   
92  331  Söderqvist Anna  2006  MOTALA SS  BI4606  25 m  42.86   
93  470  Nilsson Emilia  2004  HK SIM  BE4204  25 m  43.13   
94  395  Semstrand My  2004  NORA SS  BI0204  25 m  43.27   
95  475  Pettersson Isabelle  2006  HK SIM  BC6606  25 m  43.64   
96  401  Cen Emelie  2004  ÖSA  BO0404  25 m  44.33   
97  423  Larsson Alice  2006  ÖSA  BD9406  25 m  44.82   
98  455  Asker Amina  2005  HK SIM  BM6205  25 m  44.85   
99  393  Isacsson Saga  2005  NORA SS  BT2405  25 m  46.77   
100  431  Oskarsson Tove  2004  ÖSA  BU4604  25 m  47.80   
101  293  Lundström Felicia  2002  KATRINEHOL  BY0802  25 m  47.85   
102  407  Forsström Josefine  2007  ÖSA  AN2407  25 m  48.07   
103  413  Hiding Ingrid  2006  ÖSA  AX6406  25 m  49.39   
104  404  Eriksson Linnea  2004  ÖSA  BT1204  25 m  50.33   
 
Gren 4, 200m Medley po. A-B 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
421  Kling Jonathan  1993  ÖSA  AF1193  25 m  2:17.76   
436  Stupans Rudolfs  1999  ÖSA  AX0599  25 m  2:19.80   
322  Fielder Elliot  2003  MOTALA SS  AD2303  25 m  2:20.09   
319  Eriksson Henrik  2002  MOTALA SS  AJ6902  25 m  2:23.07   
464  Jansson Vilmer  2000  HK SIM  AI2100  25 m  2:26.12   
366  Skogsberg Karl  2003  MASS  AF2103  25 m  2:28.08   
348  Iséni Elliot  2003  MASS  AF1103  25 m  2:41.95   
349  Klebom Hampus  2004  MASS  AC4504  25 m  2:45.56   
336  Andersson Isak  2004  MASS  AP4304  25 m  2:50.05   
10  457  Eriksson David  2004  HK SIM  AO2104  25 m  2:55.74   
11  326  Manninen Marcus  2004  MOTALA SS  AD1104  25 m  2:58.27   
12  276  Raicu Gabriel  2003  KARLSKO SF  AW8103  25 m  3:01.29   
13  291  Grothérus Jonathan  2004  KATRINEHOL  AT5304  25 m  3:04.41   
14  337  Bohlin Sixten  2003  MASS  AY2903  25 m  3:04.82   
15  403  Daggert Anton  1993  ÖSA  BD7193  25 m  3:06.69   
16  357  Olsson Vincent  2004  MASS  AS8304  25 m  3:08.22   
17  350  Kristensson Rikard  2004  MASS  AL0904  25 m  3:22.05   
18  405  Falk Rasmus  2004  ÖSA  AW3704  25 m  3:26.89   
19  263  Blixt William  2004  KARLSBORG  AT0904  25 m  3:28.23   
20  344  Hasselberg Erik  2003  MASS  AO0503  25 m  3:34.91   
 
Gren 5, 200m Medley fl. C-D 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
430  Näsén Josefina  2005  ÖSA  AF7805  25 m  2:47.16   
466  Larsson Linnea  2005  HK SIM  AM9205  25 m  2:50.30   
432  Pietsch Julia  2005  ÖSA  AB0605  25 m  2:50.79   
248  Roos Ellen  2005  ESKILSTUNA  AF1605  25 m  3:00.82   
480  Sobotka Felicia  2005  HK SIM  AQ2805  25 m  3:01.27   
274  Larsson Mia  2006  KARLSKO SF  AT0206  25 m  3:02.81   
358  Pantaleeva Magdalena  2005  MASS  AR8805  25 m  3:03.44   
245  Hasanbegovic Selma  2005  ESKILSTUNA  BC6605  25 m  3:05.78   
247  Roos Alice  2007  ESKILSTUNA  AA7407  25 m  3:07.43   
10  246  Larsen Ronja  2006  ESKILSTUNA  BB2406  25 m  3:08.82   
11  372  Suleyman Melis  2005  MASS  BC7405  25 m  3:08.99   
12  352  Lundberg Matilda  2005  MASS  AY6605  25 m  3:10.09   
13  271  Johansson Nathalie  2006  KARLSKO SF  AB2606  25 m  3:12.59   
14  376  Toresäter Ingrid  2005  MASS  AY9405  25 m  3:14.72   
15  335  Alsterstad Alice  2005  MASS  AY8405  25 m  3:17.97   
16  459  Eriksson Runa  2005  HK SIM  AQ1605  25 m  3:21.01   
17  278  Therus Linneá  2005  KARLSKO SF  BC1805  25 m  3:23.58   
18  338  Carlström Ebba  2006  MASS  AJ3606  25 m  3:24.75   
19  443  Åberg Wilma  2005  ÖSA  AB4605  25 m  3:28.29   
20  439  Sörling Maja  2005  ÖSA  BI6405  25 m  3:35.95   
21  255  Dunhagen Engla  2006  FINSPÅNG  BB2606  25 m     
22  275  Pettersson Ida  2006  KARLSKO SF  AO7806  25 m     
23  368  Sonberger Alva  2005  MASS  BE8605  25 m     
24  373  Svensson Signe  2005  MASS  AY5605  25 m     
25  419  Jörstad Ellen  2007  ÖSA  AK3407  25 m     
26  455  Asker Amina  2005  HK SIM  BM6205  25 m     
27  478  Rye Emily  2006  HK SIM  AG6806  25 m     
28  483  Wellander Klara  2006  HK SIM  BM3406  25 m     
 
Gren 6, 100m Frisim po. C-D 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
364  Sjögren Felix  2005  MASS  AN0705  25 m  1:06.28   
416  Jansson August  2005  ÖSA  AG6505  25 m  1:06.93   
259  Glawing Oskar  2005  FINSPÅNG  AC2305  25 m  1:09.99   
266  Franz Lukas  2005  KARLSKO SF  AJ5905  25 m  1:11.93   
317  Brimalm Edwin  2005  MOTALA SS  AE6305  25 m  1:12.95   
330  Svensson Otto  2005  MOTALA SS  AH2705  25 m  1:14.23   
269  Jansson Elias  2006  KARLSKO SF  AC3706  25 m  1:15.23   
280  Åkesson Linus  2005  KARLSKO SF  AK1105  25 m  1:15.47   
257  Eriksson Hugo  2006  FINSPÅNG  AF8306  25 m  1:16.49   
10  268  Hellberg Viktor  2006  KARLSKO SF  AC0706  25 m  1:16.99   
11  351  Larsson Erik  2005  MASS  AN2705  25 m  1:19.15   
12  424  Larsson Gustav  2005  ÖSA  AQ0105  25 m  1:20.57   
13  253  Aktner Alvar  2006  FINSPÅNG  AO2306  25 m  1:21.65   
14  320  Eriksson Troy  2006  MOTALA SS  AL2306  25 m  1:24.91   
15  422  Kördel Mathias  2006  ÖSA  AH3506  25 m  1:25.94   
16  289  Eriksson Felix  2005  KATRINEHOL  AI0705  25 m  1:27.57   
17  474  Palmqvist Alvin  2007  HK SIM  AG3307  25 m  1:34.04   
18  420  Jörstad Emil  2008  ÖSA  AB7508  25 m  1:38.96   
19  258  Glawing Kasper  2008  FINSPÅNG  AA7108  25 m  1:40.14   
20  471  Norén Erik  2005  HK SIM  AM8705  25 m  1:47.79   
21  327  Person Karl  2006  MOTALA SS  AL4506  25 m  1:59.71   
22  286  Abo Shame Karam  2005  KATRINEHOL  AW1905  25 m     
23  290  Fager Gustav  2007  KATRINEHOL  AC6707  25 m     
24  296  Siverskog August  2007  KATRINEHOL  AA8707  25 m     
 
Gren 7, 100m Frisim fl. A-B 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
402  Cullberg Emma  2002  ÖSA  BA8202  25 m  1:01.27   
273  Kinell Alexandra  2000  KARLSKO SF  AF2200  25 m  1:01.30   
444  Åhlund Josefine  2002  ÖSA  AU5802  25 m  1:03.27   
308  Tegin Elise  2004  LINDESBERG  AL2804  25 m  1:03.57   
412  Hagsten Skarda Magdalena  2003  ÖSA  AO6603  25 m  1:04.07   
463  Jansson Elsa  2002  HK SIM  AB7202  25 m  1:04.43   
277  Rydh-Dufva Agnes  2002  KARLSKO SF  AM9202  25 m  1:05.12   
354  Nyberg Melissa  2003  MASS  AW7403  25 m  1:05.34   
481  Stenman Josefine  2002  HK SIM  AR3202  50 m  1:05.76   
10  378  Wang Elina  2004  MASS  AV4204  25 m  1:06.22   
11  318  Eriksson Emilia  2004  MOTALA SS  AG3604  25 m  1:06.61   
12  267  Hammarbäck Moa  2003  KARLSKO SF  AR5403  25 m  1:07.02   
13  399  Bylin Elsa  2002  ÖSA  BW4202  25 m  1:07.30   
14  362  Sandberg Olivia  2003  MASS  BH0403  25 m  1:07.34   
15  415  Isacsson Julia  2001  ÖSA  BQ1801  25 m  1:07.43   
16  479  Sebelius Emma  2002  HK SIM  AN7402  25 m  1:07.54   
17  469  Nabi Pour Awaz  2000  HK SIM  BE3800  25 m  1:07.64   
18  359  Reuterberg Linnea  2001  MASS  AQ9601  25 m  1:07.99   
19  264  Roslund Ellen  2003  KARLSBORG  AT4403  25 m  1:08.06   
20  339  Chen Anya  2004  MASS  BH1604  25 m  1:08.62   
21  472  Olsson Ellen  2002  HK SIM  AV3202  25 m  1:08.67   
22  303  Eriksson Elin  2004  LINDESBERG  AY5404  25 m  1:08.78   
23  340  Ericsson Wilma  2002  MASS  BE8602  25 m  1:08.92   
24  370  Ström Alva  2003  MASS  BG5603  25 m  1:08.92   
25  374  Söderberg Ebba  2003  MASS  BA8203  25 m  1:08.96   
26  316  Bengtsson Emma  2002  MOTALA SS  AQ1502  25 m  1:09.07   
27  363  Scheutz Attefors Matilda  2004  MASS  AS6404  25 m  1:09.81   
28  312  Kampe Ellen  2003  MARIESTAD  AP3803  25 m  1:09.82   
29  476  Pettersson Wilma  2004  HK SIM  BD4804  25 m  1:10.30   
30  265  Ek Matilda  2002  KARLSKO SF  AG5202  25 m  1:10.66   
31  307  Nordén Alice  2003  LINDESBERG  BM6203  25 m  1:10.94   
32  346  Höstner Elsa  2003  MASS  BG8403  25 m  1:11.43   
33  418  Juhler Mikaela  2000  ÖSA  BM7200  50 m  1:11.90   
34  392  Gunnarsson Astrid  2003  NORA SS  BS7203  25 m  1:12.19   
35  414  Holgersson Eliasson Smilla  2003  ÖSA  AQ9803  25 m  1:12.39   
36  355  Nylander Ida  2004  MASS  AW8204  25 m  1:13.18   
37  380  Ylvén Tove  2003  MASS  CA3403  25 m  1:13.33   
38  434  Sjöholm Sundström Filippa  2003  ÖSA  BQ8203  25 m  1:13.46   
39  347  Isberg Emilia  2003  MASS  BK9203  25 m  1:13.47   
40  425  Metzsch Sandra  1999  ÖSA  BL1899  25 m  1:14.47   
41  343  Gustafsson Agnes  2002  MASS  AT1602  25 m  1:14.55   
42  356  Olofsson Frida  2004  MASS  BF7804  25 m  1:14.85   
43  377  Wallström Lia  2004  MASS  BK5804  25 m  1:15.52   
44  411  Hagelvik Ella  2004  ÖSA  BN3804  25 m  1:15.71   
45  305  Hodell Lovisa  2004  LINDESBERG  BD2604  25 m  1:16.20   
46  365  Sjöström Fanny  2004  MASS  BF5804  25 m  1:17.04   
47  375  Söderberg Tova  2004  MASS  AJ8204  25 m  1:17.19   
48  477  Rye Carla  2004  HK SIM  BC7604  50 m  1:17.46   
49  360  Rolf Gabriella  2004  MASS  AW7204  25 m  1:17.56   
50  254  Arnell Emilia  2004  FINSPÅNG  AX0704  25 m  1:19.29   
51  410  Gacic Anesa  2002  ÖSA  BK4202  25 m  1:19.71   
52  465  Larsson Evelina  2002  HK SIM  BA1602  25 m  1:19.79   
53  468  Lundström Frida  2002  HK SIM  BA2602  25 m  1:20.26   
54  369  Stenfeldt Elsa  2004  MASS  AJ9204  25 m  1:21.39   
55  389  Carlsson Ebba  2004  NORA SS  BU5404  25 m  1:21.54   
56  433  Sandström Jessica  2003  ÖSA  BU1603  25 m  1:22.49   
57  341  Ernst Fiona  2004  MASS  AV1204  25 m  1:25.55   
58  394  Krivda Tanya  2003  NORA SS  BZ8403  25 m  1:26.33   
59  256  Dyrkell Emmy  2004  FINSPÅNG  BO9604  25 m  1:27.79   
60  261  Wärn Amanda  2004  FINSPÅNG  AY6804  25 m  1:28.88   
61  409  Fransson Tess  2004  ÖSA  BT4204  25 m  1:29.86   
62  398  Brättorp Lydia  2003  ÖSA  BP2803  25 m  1:34.59   
63  456  Englund Oliwia  2004  HK SIM  BE3204  25 m  1:40.49   
64  431  Oskarsson Tove  2004  ÖSA  BU4604  25 m  1:41.54   
65  470  Nilsson Emilia  2004  HK SIM  BE4204  25 m  1:48.00   
66  401  Cen Emelie  2004  ÖSA  BO0404  25 m  1:50.17   
67  404  Eriksson Linnea  2004  ÖSA  BT1204  25 m  2:00.93   
68  293  Lundström Felicia  2002  KATRINEHOL  BY0802  25 m     
 
Gren 8, 200m Bröstsim po. A-B 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
322  Fielder Elliot  2003  MOTALA SS  AD2303  25 m  2:30.33   
397  Baastad Simon  2002  ÖSA  AC2102  25 m  2:41.66   
464  Jansson Vilmer  2000  HK SIM  AI2100  25 m  2:43.51   
437  Svennberg Anton  2002  ÖSA  AV3702  25 m  2:43.91   
366  Skogsberg Karl  2003  MASS  AF2103  25 m  2:46.89   
348  Iséni Elliot  2003  MASS  AF1103  25 m  3:05.32   
408  Forsström William  2002  ÖSA  AM0902  25 m  3:06.01   
349  Klebom Hampus  2004  MASS  AC4504  25 m  3:06.10   
457  Eriksson David  2004  HK SIM  AO2104  25 m  3:06.32   
10  276  Raicu Gabriel  2003  KARLSKO SF  AW8103  25 m  3:07.14   
11  405  Falk Rasmus  2004  ÖSA  AW3704  25 m  3:26.64   
12  460  Gustafsson Albert  2003  HK SIM  AW0903  25 m  3:54.31   
13  263  Blixt William  2004  KARLSBORG  AT0904  25 m     
14  302  Andersson Axel  2004  LINDESBERG  AQ0304  25 m     
15  391  Emilsson Mårten  2004  NORA SS  AX1904  25 m     
16  473  Olsson Gustav  2004  HK SIM  AO8304  25 m     
 
Gren 9, 200m Bröstsim fl. C-D 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
270  Johansson Isabelle  2005  KARLSKO SF  AM0405  25 m  2:55.87   
249  Widing Emilia  2005  ESKILSTUNA  AH5405  25 m  3:08.35   
432  Pietsch Julia  2005  ÖSA  AB0605  25 m  3:13.51   
438  Svennberg Erika  2005  ÖSA  AQ0205  25 m  3:20.17   
358  Pantaleeva Magdalena  2005  MASS  AR8805  50 m  3:24.06   
430  Näsén Josefina  2005  ÖSA  AF7805  25 m  3:26.39   
367  Smith Alicia  2005  MASS  BB5805  25 m  3:29.47   
323  Haraldsson Klara  2005  MOTALA SS  BI7605  25 m  3:30.50   
331  Söderqvist Anna  2006  MOTALA SS  BI4606  25 m  3:34.32   
10  427  Mühr Alma  2005  ÖSA  BI0405  25 m  3:38.75   
11  335  Alsterstad Alice  2005  MASS  AY8405  25 m  3:47.49   
12  371  Ström Anna  2006  MASS  AM7606  50 m  3:50.02   
13  248  Roos Ellen  2005  ESKILSTUNA  AF1605  25 m  3:57.40   
14  247  Roos Alice  2007  ESKILSTUNA  AA7407  25 m  4:05.75   
15  246  Larsen Ronja  2006  ESKILSTUNA  BB2406  25 m     
16  255  Dunhagen Engla  2006  FINSPÅNG  BB2606  25 m     
17  272  Josbo Ester  2006  KARLSKO SF  AO2806  25 m     
18  304  Hodell Emilia  2007  LINDESBERG  AN4607  25 m     
19  373  Svensson Signe  2005  MASS  AY5605  25 m     
20  439  Sörling Maja  2005  ÖSA  BI6405  25 m     
21  455  Asker Amina  2005  HK SIM  BM6205  25 m     
22  478  Rye Emily  2006  HK SIM  AG6806  25 m     
 
Gren 10, 100m Ryggsim po.C-D 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
416  Jansson August  2005  ÖSA  AG6505  25 m  1:18.48   
364  Sjögren Felix  2005  MASS  AN0705  25 m  1:20.82   
259  Glawing Oskar  2005  FINSPÅNG  AC2305  25 m  1:21.39   
266  Franz Lukas  2005  KARLSKO SF  AJ5905  25 m  1:23.60   
257  Eriksson Hugo  2006  FINSPÅNG  AF8306  25 m  1:26.46   
345  Höglund Arvid  2005  MASS  AI5505  25 m  1:27.18   
280  Åkesson Linus  2005  KARLSKO SF  AK1105  25 m  1:31.33   
320  Eriksson Troy  2006  MOTALA SS  AL2306  25 m  1:34.88   
351  Larsson Erik  2005  MASS  AN2705  25 m  1:35.06   
10  253  Aktner Alvar  2006  FINSPÅNG  AO2306  25 m  1:35.27   
11  422  Kördel Mathias  2006  ÖSA  AH3506  25 m  1:35.98   
12  424  Larsson Gustav  2005  ÖSA  AQ0105  25 m  1:36.36   
13  317  Brimalm Edwin  2005  MOTALA SS  AE6305  25 m  1:37.87   
14  474  Palmqvist Alvin  2007  HK SIM  AG3307  25 m  1:40.38   
15  289  Eriksson Felix  2005  KATRINEHOL  AI0705  25 m  1:44.90   
16  327  Person Karl  2006  MOTALA SS  AL4506  25 m  2:20.30   
17  258  Glawing Kasper  2008  FINSPÅNG  AA7108  25 m     
18  290  Fager Gustav  2007  KATRINEHOL  AC6707  25 m     
19  296  Siverskog August  2007  KATRINEHOL  AA8707  25 m     
20  420  Jörstad Emil  2008  ÖSA  AB7508  25 m     
21  471  Norén Erik  2005  HK SIM  AM8705  25 m     
 
Gren 11, 100m Ryggsim fl. A-B 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
412  Hagsten Skarda Magdalena  2003  ÖSA  AO6603  25 m  1:07.75   
402  Cullberg Emma  2002  ÖSA  BA8202  25 m  1:08.00   
463  Jansson Elsa  2002  HK SIM  AB7202  25 m  1:11.45   
362  Sandberg Olivia  2003  MASS  BH0403  25 m  1:15.04   
467  Lundgren Jennie  2001  HK SIM  AG2401  25 m  1:15.22   
359  Reuterberg Linnea  2001  MASS  AQ9601  25 m  1:15.34   
458  Eriksson Ellen  2001  HK SIM  BP7201  25 m  1:16.22   
415  Isacsson Julia  2001  ÖSA  BQ1801  25 m  1:16.62   
308  Tegin Elise  2004  LINDESBERG  AL2804  25 m  1:16.63   
10  267  Hammarbäck Moa  2003  KARLSKO SF  AR5403  25 m  1:16.81   
11  307  Nordén Alice  2003  LINDESBERG  BM6203  25 m  1:17.14   
12  440  Titus Jennifer  2002  ÖSA  AG5402  25 m  1:17.19   
13  479  Sebelius Emma  2002  HK SIM  AN7402  25 m  1:17.42   
14  378  Wang Elina  2004  MASS  AV4204  25 m  1:17.44   
15  340  Ericsson Wilma  2002  MASS  BE8602  25 m  1:18.19   
16  318  Eriksson Emilia  2004  MOTALA SS  AG3604  25 m  1:18.43   
17  355  Nylander Ida  2004  MASS  AW8204  25 m  1:19.40   
18  476  Pettersson Wilma  2004  HK SIM  BD4804  25 m  1:19.49   
19  264  Roslund Ellen  2003  KARLSBORG  AT4403  25 m  1:19.77   
20  380  Ylvén Tove  2003  MASS  CA3403  25 m  1:19.99   
21  370  Ström Alva  2003  MASS  BG5603  25 m  1:20.20   
22  342  Esborn Emilia  2003  MASS  AP7403  25 m  1:20.36   
23  363  Scheutz Attefors Matilda  2004  MASS  AS6404  25 m  1:20.75   
24  354  Nyberg Melissa  2003  MASS  AW7403  25 m  1:21.17   
25  434  Sjöholm Sundström Filippa  2003  ÖSA  BQ8203  25 m  1:21.47   
26  410  Gacic Anesa  2002  ÖSA  BK4202  25 m  1:21.89   
27  339  Chen Anya  2004  MASS  BH1604  25 m  1:22.20   
28  365  Sjöström Fanny  2004  MASS  BF5804  25 m  1:22.44   
29  346  Höstner Elsa  2003  MASS  BG8403  25 m  1:22.70   
30  341  Ernst Fiona  2004  MASS  AV1204  25 m  1:22.97   
31  316  Bengtsson Emma  2002  MOTALA SS  AQ1502  25 m  1:23.21   
32  399  Bylin Elsa  2002  ÖSA  BW4202  25 m  1:24.34   
33  347  Isberg Emilia  2003  MASS  BK9203  25 m  1:24.45   
34  343  Gustafsson Agnes  2002  MASS  AT1602  25 m  1:25.16   
35  414  Holgersson Eliasson Smilla  2003  ÖSA  AQ9803  25 m  1:25.75   
36  425  Metzsch Sandra  1999  ÖSA  BL1899  25 m  1:26.03   
37  411  Hagelvik Ella  2004  ÖSA  BN3804  25 m  1:26.24   
38  472  Olsson Ellen  2002  HK SIM  AV3202  25 m  1:27.04   
39  392  Gunnarsson Astrid  2003  NORA SS  BS7203  25 m  1:27.13   
40  377  Wallström Lia  2004  MASS  BK5804  25 m  1:29.24   
41  356  Olofsson Frida  2004  MASS  BF7804  25 m  1:29.56   
42  369  Stenfeldt Elsa  2004  MASS  AJ9204  25 m  1:33.91   
43  360  Rolf Gabriella  2004  MASS  AW7204  25 m  1:34.44   
44  261  Wärn Amanda  2004  FINSPÅNG  AY6804  25 m  1:37.51   
45  477  Rye Carla  2004  HK SIM  BC7604  25 m  1:37.64   
46  409  Fransson Tess  2004  ÖSA  BT4204  25 m  1:38.98   
47  433  Sandström Jessica  2003  ÖSA  BU1603  25 m  1:39.79   
48  256  Dyrkell Emmy  2004  FINSPÅNG  BO9604  25 m  1:44.40   
49  398  Brättorp Lydia  2003  ÖSA  BP2803  25 m  1:48.19   
50  404  Eriksson Linnea  2004  ÖSA  BT1204  25 m  2:06.05   
51  468  Lundström Frida  2002  HK SIM  BA2602  25 m  2:15.68   
52  394  Krivda Tanya  2003  NORA SS  BZ8403  25 m     
53  401  Cen Emelie  2004  ÖSA  BO0404  25 m     
54  431  Oskarsson Tove  2004  ÖSA  BU4604  25 m     
 
Gren 12, 400m Frisim po. A-B 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
421  Kling Jonathan  1993  ÖSA  AF1193  25 m  4:13.87   
322  Fielder Elliot  2003  MOTALA SS  AD2303  25 m  4:24.14   
442  Wilhelmsson Oscar  2002  ÖSA  AM3902  25 m  4:24.52   
436  Stupans Rudolfs  1999  ÖSA  AX0599  25 m  4:36.04   
406  Flyman Robin  1995  ÖSA  BA0795  25 m  4:38.21   
319  Eriksson Henrik  2002  MOTALA SS  AJ6902  25 m  4:45.24   
353  Norland William  2001  MASS  AO0701  25 m  4:47.07   
396  Eliasson Oscar  2001  S 02  AI9301  25 m  4:58.15   
349  Klebom Hampus  2004  MASS  AC4504  25 m  5:01.20   
10  361  Rosencrantz Axel  2002  MASS  AO5902  25 m  5:02.50   
11  357  Olsson Vincent  2004  MASS  AS8304  25 m  5:19.68   
12  302  Andersson Axel  2004  LINDESBERG  AQ0304  25 m  5:25.46   
13  336  Andersson Isak  2004  MASS  AP4304  25 m  5:29.27   
14  350  Kristensson Rikard  2004  MASS  AL0904  25 m  5:31.39   
15  337  Bohlin Sixten  2003  MASS  AY2903  25 m  5:38.83   
16  326  Manninen Marcus  2004  MOTALA SS  AD1104  25 m  5:40.96   
17  379  Wretborn Simon  2003  MASS  AJ0903  50 m  5:42.22   
18  291  Grothérus Jonathan  2004  KATRINEHOL  AT5304  25 m  6:02.04   
19  435  Skoglund Axel  2004  ÖSA  AN6904  50 m  6:04.33  RES 
20  344  Hasselberg Erik  2003  MASS  AO0503  25 m  6:42.75  RES 
 
Gren 13, 400m Frisim fl.C-D 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
432  Pietsch Julia  2005  ÖSA  AB0605  25 m  5:10.54   
324  Johansson Junttila Leija  2006  MOTALA SS  AK2206  25 m  5:10.58   
270  Johansson Isabelle  2005  KARLSKO SF  AM0405  25 m  5:34.06   
480  Sobotka Felicia  2005  HK SIM  AQ2805  25 m  5:43.53   
309  Viklund Isabella  2006  LINDESBERG  AP1206  25 m  5:54.18   
248  Roos Ellen  2005  ESKILSTUNA  AF1605  25 m  5:57.66   
367  Smith Alicia  2005  MASS  BB5805  25 m  6:05.78   
246  Larsen Ronja  2006  ESKILSTUNA  BB2406  25 m  6:08.25   
373  Svensson Signe  2005  MASS  AY5605  25 m  6:12.02   
10  352  Lundberg Matilda  2005  MASS  AY6605  25 m  6:18.40   
11  335  Alsterstad Alice  2005  MASS  AY8405  25 m  6:23.66   
12  430  Näsén Josefina  2005  ÖSA  AF7805  25 m  6:47.51   
13  247  Roos Alice  2007  ESKILSTUNA  AA7407  25 m  6:52.96   
14  443  Åberg Wilma  2005  ÖSA  AB4605  50 m  7:18.95   
15  438  Svennberg Erika  2005  ÖSA  AQ0205  25 m  7:20.06   
16  368  Sonberger Alva  2005  MASS  BE8605  25 m     
17  376  Toresäter Ingrid  2005  MASS  AY9405  25 m     
18  427  Mühr Alma  2005  ÖSA  BI0405  25 m     
19  275  Pettersson Ida  2006  KARLSKO SF  AO7806  25 m    RES 
20  358  Pantaleeva Magdalena  2005  MASS  AR8805  25 m    RES 
 
Gren 14, 100m Bröstsim po. C-D 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
364  Sjögren Felix  2005  MASS  AN0705  25 m  1:27.93   
266  Franz Lukas  2005  KARLSKO SF  AJ5905  25 m  1:32.37   
259  Glawing Oskar  2005  FINSPÅNG  AC2305  25 m  1:32.43   
345  Höglund Arvid  2005  MASS  AI5505  25 m  1:33.60   
416  Jansson August  2005  ÖSA  AG6505  25 m  1:34.72   
320  Eriksson Troy  2006  MOTALA SS  AL2306  25 m  1:37.48   
268  Hellberg Viktor  2006  KARLSKO SF  AC0706  25 m  1:40.34   
424  Larsson Gustav  2005  ÖSA  AQ0105  25 m  1:42.86   
257  Eriksson Hugo  2006  FINSPÅNG  AF8306  25 m  1:43.54   
10  317  Brimalm Edwin  2005  MOTALA SS  AE6305  25 m  1:44.29   
11  280  Åkesson Linus  2005  KARLSKO SF  AK1105  25 m  1:47.82   
12  253  Aktner Alvar  2006  FINSPÅNG  AO2306  25 m  1:50.04   
13  289  Eriksson Felix  2005  KATRINEHOL  AI0705  25 m  1:51.18   
14  474  Palmqvist Alvin  2007  HK SIM  AG3307  25 m  1:53.40   
15  269  Jansson Elias  2006  KARLSKO SF  AC3706  25 m  1:55.39   
16  471  Norén Erik  2005  HK SIM  AM8705  25 m  1:55.46   
17  422  Kördel Mathias  2006  ÖSA  AH3506  25 m  1:55.95   
18  258  Glawing Kasper  2008  FINSPÅNG  AA7108  25 m  2:12.32   
19  286  Abo Shame Karam  2005  KATRINEHOL  AW1905  25 m     
20  290  Fager Gustav  2007  KATRINEHOL  AC6707  25 m     
21  296  Siverskog August  2007  KATRINEHOL  AA8707  25 m     
22  420  Jörstad Emil  2008  ÖSA  AB7508  25 m     
23  428  Månsson Max  2006  ÖSA  AL8106  25 m     
 
Gren 15, 100m Bröstsim fl. A - B 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
279  Waara Elin  1997  KARLSKO SF  BD3497  25 m  1:18.83   
273  Kinell Alexandra  2000  KARLSKO SF  AF2200  25 m  1:19.46   
440  Titus Jennifer  2002  ÖSA  AG5402  25 m  1:20.55   
305  Hodell Lovisa  2004  LINDESBERG  BD2604  25 m  1:21.49   
458  Eriksson Ellen  2001  HK SIM  BP7201  25 m  1:22.44   
481  Stenman Josefine  2002  HK SIM  AR3202  25 m  1:22.51   
434  Sjöholm Sundström Filippa  2003  ÖSA  BQ8203  25 m  1:23.21   
342  Esborn Emilia  2003  MASS  AP7403  25 m  1:23.61   
378  Wang Elina  2004  MASS  AV4204  25 m  1:24.26   
10  399  Bylin Elsa  2002  ÖSA  BW4202  25 m  1:24.66   
11  472  Olsson Ellen  2002  HK SIM  AV3202  25 m  1:24.72   
12  362  Sandberg Olivia  2003  MASS  BH0403  25 m  1:25.05   
13  264  Roslund Ellen  2003  KARLSBORG  AT4403  25 m  1:25.34   
14  412  Hagsten Skarda Magdalena  2003  ÖSA  AO6603  25 m  1:25.38   
15  303  Eriksson Elin  2004  LINDESBERG  AY5404  25 m  1:25.42   
16  340  Ericsson Wilma  2002  MASS  BE8602  25 m  1:25.45   
17  469  Nabi Pour Awaz  2000  HK SIM  BE3800  25 m  1:26.52   
18  374  Söderberg Ebba  2003  MASS  BA8203  25 m  1:26.88   
19  402  Cullberg Emma  2002  ÖSA  BA8202  25 m  1:27.01   
20  354  Nyberg Melissa  2003  MASS  AW7403  25 m  1:27.48   
21  318  Eriksson Emilia  2004  MOTALA SS  AG3604  25 m  1:27.63   
22  277  Rydh-Dufva Agnes  2002  KARLSKO SF  AM9202  25 m  1:28.75   
23  479  Sebelius Emma  2002  HK SIM  AN7402  25 m  1:28.77   
24  343  Gustafsson Agnes  2002  MASS  AT1602  25 m  1:29.00   
25  380  Ylvén Tove  2003  MASS  CA3403  25 m  1:29.14   
26  359  Reuterberg Linnea  2001  MASS  AQ9601  25 m  1:29.29   
27  339  Chen Anya  2004  MASS  BH1604  25 m  1:29.81   
28  370  Ström Alva  2003  MASS  BG5603  25 m  1:32.80   
29  369  Stenfeldt Elsa  2004  MASS  AJ9204  25 m  1:35.34   
30  347  Isberg Emilia  2003  MASS  BK9203  25 m  1:37.32   
31  375  Söderberg Tova  2004  MASS  AJ8204  25 m  1:37.73   
32  410  Gacic Anesa  2002  ÖSA  BK4202  25 m  1:39.25   
33  468  Lundström Frida  2002  HK SIM  BA2602  25 m  1:39.38   
34  477  Rye Carla  2004  HK SIM  BC7604  25 m  1:39.45   
35  414  Holgersson Eliasson Smilla  2003  ÖSA  AQ9803  25 m  1:40.44   
36  377  Wallström Lia  2004  MASS  BK5804  25 m  1:40.62   
37  254  Arnell Emilia  2004  FINSPÅNG  AX0704  25 m  1:40.66   
38  411  Hagelvik Ella  2004  ÖSA  BN3804  25 m  1:41.07   
39  465  Larsson Evelina  2002  HK SIM  BA1602  25 m  1:41.50   
40  365  Sjöström Fanny  2004  MASS  BF5804  25 m  1:41.78   
41  363  Scheutz Attefors Matilda  2004  MASS  AS6404  25 m  1:42.44   
42  341  Ernst Fiona  2004  MASS  AV1204  25 m  1:42.66   
43  256  Dyrkell Emmy  2004  FINSPÅNG  BO9604  25 m  1:43.69   
44  456  Englund Oliwia  2004  HK SIM  BE3204  50 m  1:43.78   
45  389  Carlsson Ebba  2004  NORA SS  BU5404  25 m  1:45.55   
46  476  Pettersson Wilma  2004  HK SIM  BD4804  25 m  1:45.75   
47  360  Rolf Gabriella  2004  MASS  AW7204  25 m  1:46.46   
48  470  Nilsson Emilia  2004  HK SIM  BE4204  25 m  1:49.88   
49  409  Fransson Tess  2004  ÖSA  BT4204  25 m  1:51.80   
50  425  Metzsch Sandra  1999  ÖSA  BL1899  25 m  1:52.70   
51  293  Lundström Felicia  2002  KATRINEHOL  BY0802  25 m  1:53.67   
52  433  Sandström Jessica  2003  ÖSA  BU1603  25 m  1:57.28   
53  261  Wärn Amanda  2004  FINSPÅNG  AY6804  25 m  1:58.35   
54  404  Eriksson Linnea  2004  ÖSA  BT1204  25 m  1:59.08   
55  398  Brättorp Lydia  2003  ÖSA  BP2803  25 m  2:02.87   
56  431  Oskarsson Tove  2004  ÖSA  BU4604  25 m  2:03.18   
57  316  Bengtsson Emma  2002  MOTALA SS  AQ1502  25 m  2:10.80   
58  401  Cen Emelie  2004  ÖSA  BO0404  25 m     
 
Gren 16, 200m Ryggsim po. A-B 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
421  Kling Jonathan  1993  ÖSA  AF1193  25 m  2:19.22   
400  Börjel Hannes  2002  ÖSA  AO4502  25 m  2:29.75   
353  Norland William  2001  MASS  AO0701  25 m  2:35.81   
361  Rosencrantz Axel  2002  MASS  AO5902  25 m  2:37.56   
464  Jansson Vilmer  2000  HK SIM  AI2100  25 m  2:37.76   
366  Skogsberg Karl  2003  MASS  AF2103  25 m  2:38.08   
348  Iséni Elliot  2003  MASS  AF1103  25 m  2:40.28   
336  Andersson Isak  2004  MASS  AP4304  25 m  2:48.92   
357  Olsson Vincent  2004  MASS  AS8304  25 m  2:54.41   
10  435  Skoglund Axel  2004  ÖSA  AN6904  25 m  2:55.56   
11  326  Manninen Marcus  2004  MOTALA SS  AD1104  25 m  2:57.38   
12  379  Wretborn Simon  2003  MASS  AJ0903  25 m  3:00.21   
13  302  Andersson Axel  2004  LINDESBERG  AQ0304  25 m  3:00.69   
14  337  Bohlin Sixten  2003  MASS  AY2903  25 m  3:03.20   
15  344  Hasselberg Erik  2003  MASS  AO0503  50 m  3:27.34   
16  276  Raicu Gabriel  2003  KARLSKO SF  AW8103  25 m     
17  349  Klebom Hampus  2004  MASS  AC4504  25 m     
18  405  Falk Rasmus  2004  ÖSA  AW3704  25 m     
 
Gren 17, 200m Ryggsim fl. C-D 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
324  Johansson Junttila Leija  2006  MOTALA SS  AK2206  25 m  2:41.92   
430  Näsén Josefina  2005  ÖSA  AF7805  25 m  2:53.05   
274  Larsson Mia  2006  KARLSKO SF  AT0206  25 m  2:58.84   
249  Widing Emilia  2005  ESKILSTUNA  AH5405  25 m  2:59.51   
246  Larsen Ronja  2006  ESKILSTUNA  BB2406  25 m  3:08.83   
323  Haraldsson Klara  2005  MOTALA SS  BI7605  25 m  3:15.83   
367  Smith Alicia  2005  MASS  BB5805  25 m  3:17.35   
338  Carlström Ebba  2006  MASS  AJ3606  25 m  3:17.80   
443  Åberg Wilma  2005  ÖSA  AB4605  50 m  3:31.13   
10  271  Johansson Nathalie  2006  KARLSKO SF  AB2606  25 m     
11  371  Ström Anna  2006  MASS  AM7606  25 m     
12  439  Sörling Maja  2005  ÖSA  BI6405  25 m     
 
Gren 18, 100m Fjärilsim po. C-D 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
416  Jansson August  2005  ÖSA  AG6505  25 m  1:21.44   
259  Glawing Oskar  2005  FINSPÅNG  AC2305  25 m  1:27.20   
330  Svensson Otto  2005  MOTALA SS  AH2705  25 m  1:28.04   
364  Sjögren Felix  2005  MASS  AN0705  25 m  1:28.64   
345  Höglund Arvid  2005  MASS  AI5505  25 m  1:29.97   
280  Åkesson Linus  2005  KARLSKO SF  AK1105  25 m  1:34.49   
268  Hellberg Viktor  2006  KARLSKO SF  AC0706  25 m     
351  Larsson Erik  2005  MASS  AN2705  25 m     
424  Larsson Gustav  2005  ÖSA  AQ0105  25 m     
 
Gren 19, 100m Fjärilsim fl. A-B 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
402  Cullberg Emma  2002  ÖSA  BA8202  25 m  1:06.45   
444  Åhlund Josefine  2002  ÖSA  AU5802  25 m  1:08.95   
481  Stenman Josefine  2002  HK SIM  AR3202  50 m  1:09.35   
273  Kinell Alexandra  2000  KARLSKO SF  AF2200  25 m  1:10.01   
412  Hagsten Skarda Magdalena  2003  ÖSA  AO6603  25 m  1:13.83   
418  Juhler Mikaela  2000  ÖSA  BM7200  25 m  1:15.34   
440  Titus Jennifer  2002  ÖSA  AG5402  25 m  1:15.65   
308  Tegin Elise  2004  LINDESBERG  AL2804  25 m  1:15.92   
362  Sandberg Olivia  2003  MASS  BH0403  25 m  1:15.97   
10  467  Lundgren Jennie  2001  HK SIM  AG2401  25 m  1:16.88   
11  265  Ek Matilda  2002  KARLSKO SF  AG5202  25 m  1:18.58   
12  359  Reuterberg Linnea  2001  MASS  AQ9601  25 m  1:20.45   
13  354  Nyberg Melissa  2003  MASS  AW7403  25 m  1:21.34   
14  425  Metzsch Sandra  1999  ÖSA  BL1899  25 m  1:21.93   
15  267  Hammarbäck Moa  2003  KARLSKO SF  AR5403  25 m  1:22.18   
16  378  Wang Elina  2004  MASS  AV4204  25 m  1:22.53   
17  380  Ylvén Tove  2003  MASS  CA3403  25 m  1:22.85   
18  340  Ericsson Wilma  2002  MASS  BE8602  25 m  1:23.28   
19  264  Roslund Ellen  2003  KARLSBORG  AT4403  25 m  1:23.55   
20  434  Sjöholm Sundström Filippa  2003  ÖSA  BQ8203  25 m  1:24.55   
21  318  Eriksson Emilia  2004  MOTALA SS  AG3604  25 m  1:25.07   
22  479  Sebelius Emma  2002  HK SIM  AN7402  25 m  1:25.10   
23  458  Eriksson Ellen  2001  HK SIM  BP7201  25 m  1:25.34   
24  399  Bylin Elsa  2002  ÖSA  BW4202  25 m  1:26.41   
25  303  Eriksson Elin  2004  LINDESBERG  AY5404  25 m  1:26.43   
26  355  Nylander Ida  2004  MASS  AW8204  25 m  1:26.56   
27  374  Söderberg Ebba  2003  MASS  BA8203  25 m  1:26.93   
28  339  Chen Anya  2004  MASS  BH1604  25 m  1:27.35   
29  316  Bengtsson Emma  2002  MOTALA SS  AQ1502  25 m  1:28.04   
30  342  Esborn Emilia  2003  MASS  AP7403  25 m  1:28.32   
31  346  Höstner Elsa  2003  MASS  BG8403  25 m  1:31.23   
32  370  Ström Alva  2003  MASS  BG5603  25 m  1:32.07   
33  465  Larsson Evelina  2002  HK SIM  BA1602  25 m  1:38.45   
34  341  Ernst Fiona  2004  MASS  AV1204  25 m  1:43.35   
35  254  Arnell Emilia  2004  FINSPÅNG  AX0704  25 m     
36  356  Olofsson Frida  2004  MASS  BF7804  25 m     
37  360  Rolf Gabriella  2004  MASS  AW7204  25 m     
38  365  Sjöström Fanny  2004  MASS  BF5804  25 m     
39  375  Söderberg Tova  2004  MASS  AJ8204  25 m     
 
Gren 20, 100m Medley po. A-B 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
421  Kling Jonathan  1993  ÖSA  AF1193  25 m  58.86   
464  Jansson Vilmer  2000  HK SIM  AI2100  25 m  1:04.49   
436  Stupans Rudolfs  1999  ÖSA  AX0599  25 m  1:05.29   
322  Fielder Elliot  2003  MOTALA SS  AD2303  25 m  1:05.65   
442  Wilhelmsson Oscar  2002  ÖSA  AM3902  25 m  1:06.27   
319  Eriksson Henrik  2002  MOTALA SS  AJ6902  25 m  1:07.62   
406  Flyman Robin  1995  ÖSA  BA0795  25 m  1:09.58   
302  Andersson Axel  2004  LINDESBERG  AQ0304  25 m  1:10.97   
429  Najafi Parsa  1999  ÖSA  AY6399  25 m  1:11.33   
10  397  Baastad Simon  2002  ÖSA  AC2102  25 m  1:11.63   
11  437  Svennberg Anton  2002  ÖSA  AV3702  25 m  1:11.78   
12  349  Klebom Hampus  2004  MASS  AC4504  25 m  1:15.30   
13  348  Iséni Elliot  2003  MASS  AF1103  25 m  1:16.53   
14  336  Andersson Isak  2004  MASS  AP4304  25 m  1:17.09   
15  353  Norland William  2001  MASS  AO0701  25 m  1:17.68   
16  361  Rosencrantz Axel  2002  MASS  AO5902  25 m  1:19.02   
17  457  Eriksson David  2004  HK SIM  AO2104  25 m  1:19.55   
18  357  Olsson Vincent  2004  MASS  AS8304  25 m  1:20.91   
19  408  Forsström William  2002  ÖSA  AM0902  25 m  1:22.33   
20  403  Daggert Anton  1993  ÖSA  BD7193  25 m  1:23.30   
21  291  Grothérus Jonathan  2004  KATRINEHOL  AT5304  25 m  1:23.90   
22  366  Skogsberg Karl  2003  MASS  AF2103  25 m  1:25.44   
23  326  Manninen Marcus  2004  MOTALA SS  AD1104  25 m  1:25.55   
24  435  Skoglund Axel  2004  ÖSA  AN6904  25 m  1:26.60   
25  337  Bohlin Sixten  2003  MASS  AY2903  25 m  1:28.97   
26  405  Falk Rasmus  2004  ÖSA  AW3704  25 m  1:33.97   
27  263  Blixt William  2004  KARLSBORG  AT0904  25 m  1:34.74   
28  344  Hasselberg Erik  2003  MASS  AO0503  25 m  1:37.23   
29  460  Gustafsson Albert  2003  HK SIM  AW0903  25 m     
30  473  Olsson Gustav  2004  HK SIM  AO8304  25 m     
 
Gren 21, 100m Medley fl. C-D 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
324  Johansson Junttila Leija  2006  MOTALA SS  AK2206  25 m  1:16.74   
466  Larsson Linnea  2005  HK SIM  AM9205  25 m  1:18.50   
432  Pietsch Julia  2005  ÖSA  AB0605  25 m  1:18.72   
430  Näsén Josefina  2005  ÖSA  AF7805  25 m  1:18.74   
358  Pantaleeva Magdalena  2005  MASS  AR8805  25 m  1:20.42   
270  Johansson Isabelle  2005  KARLSKO SF  AM0405  25 m  1:22.84   
372  Suleyman Melis  2005  MASS  BC7405  25 m  1:23.91   
274  Larsson Mia  2006  KARLSKO SF  AT0206  25 m  1:24.16   
249  Widing Emilia  2005  ESKILSTUNA  AH5405  25 m  1:25.04   
10  309  Viklund Isabella  2006  LINDESBERG  AP1206  25 m  1:25.08   
11  376  Toresäter Ingrid  2005  MASS  AY9405  25 m  1:25.68   
12  368  Sonberger Alva  2005  MASS  BE8605  25 m  1:25.69   
13  248  Roos Ellen  2005  ESKILSTUNA  AF1605  25 m  1:26.03   
14  480  Sobotka Felicia  2005  HK SIM  AQ2805  25 m  1:26.15   
15  271  Johansson Nathalie  2006  KARLSKO SF  AB2606  25 m  1:26.87   
16  338  Carlström Ebba  2006  MASS  AJ3606  25 m  1:27.41   
17  245  Hasanbegovic Selma  2005  ESKILSTUNA  BC6605  25 m  1:27.93   
18  427  Mühr Alma  2005  ÖSA  BI0405  25 m  1:28.57   
19  246  Larsen Ronja  2006  ESKILSTUNA  BB2406  25 m  1:29.35   
20  443  Åberg Wilma  2005  ÖSA  AB4605  25 m  1:29.65   
21  352  Lundberg Matilda  2005  MASS  AY6605  25 m  1:30.27   
22  323  Haraldsson Klara  2005  MOTALA SS  BI7605  25 m  1:31.05   
23  247  Roos Alice  2007  ESKILSTUNA  AA7407  25 m  1:31.57   
24  371  Ström Anna  2006  MASS  AM7606  25 m  1:31.74   
25  325  Manninen Hanna  2006  MOTALA SS  AG0406  25 m  1:32.04   
26  278  Therus Linneá  2005  KARLSKO SF  BC1805  25 m  1:33.41   
27  373  Svensson Signe  2005  MASS  AY5605  25 m  1:35.29   
28  438  Svennberg Erika  2005  ÖSA  AQ0205  25 m  1:36.38   
29  419  Jörstad Ellen  2007  ÖSA  AK3407  25 m  1:36.42   
30  275  Pettersson Ida  2006  KARLSKO SF  AO7806  25 m  1:37.43   
31  459  Eriksson Runa  2005  HK SIM  AQ1605  25 m  1:37.96   
32  335  Alsterstad Alice  2005  MASS  AY8405  25 m  1:39.73   
33  478  Rye Emily  2006  HK SIM  AG6806  25 m  1:41.18   
34  301  Adolfsson Julia  2006  LINDESBERG  BP3206  25 m  1:41.28   
35  439  Sörling Maja  2005  ÖSA  BI6405  25 m  1:42.32   
36  423  Larsson Alice  2006  ÖSA  BD9406  25 m  1:44.44   
37  272  Josbo Ester  2006  KARLSKO SF  AO2806  25 m  1:47.49   
38  331  Söderqvist Anna  2006  MOTALA SS  BI4606  25 m  1:49.03   
39  417  Jansson Lovisa  2007  ÖSA  AQ3207  25 m  1:49.46   
40  407  Forsström Josefine  2007  ÖSA  AN2407  25 m  2:00.35   
41  413  Hiding Ingrid  2006  ÖSA  AX6406  25 m  2:00.50   
42  255  Dunhagen Engla  2006  FINSPÅNG  BB2606  25 m     
43  455  Asker Amina  2005  HK SIM  BM6205  25 m     
44  475  Pettersson Isabelle  2006  HK SIM  BC6606  25 m     
45  483  Wellander Klara  2006  HK SIM  BM3406  25 m     
 
Gren 22, 4X50m Medley po. C-D 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
262  Finspång Herrar [2005]  2005  FINSPÅNG    25 m  2:49.39   
454  Ösa Herrar [2005]  2005  ÖSA    25 m  2:50.09   
 
Gren 23, 4X50m Medley po. A-B 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
453  Ösa Herrar [2]  1999  ÖSA    25 m  2:00.80   
450  Ösa Herrar  ÖSA    25 m  2:13.02   
488  Hk Sim Herrar  2000  HK SIM    25 m  2:28.75   
381  Mass Lag 1  2002  MASS    25 m     
 
Gren 24, 4X50m Frisim fl. A-B 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
484  Hk Sim Damer 1  2001  HK SIM    25 m  1:59.94   
283  Karlskoga SF  2000  KARLSKO SF    25 m  2:00.02   
447  Ösa Damer Lag 1  2003  ÖSA    25 m  2:00.52   
333  Motala SS Lag 1  MOTALA SS    25 m  2:01.26   
445  Ösa Damer  1998  ÖSA    25 m  2:03.38   
310  Lindesberg Damer [2003]  2003  LINDESBERG    25 m  2:04.23   
486  Hk Sim Damer 2  2001  HK SIM    25 m  2:06.61   
448  Ösa Damer Lag 2  2003  ÖSA    25 m  2:16.81   
487  Hk Sim Damer 3  2001  HK SIM    25 m  2:36.61   
10  382  Mass Lag 1  2004  MASS    25 m     
11  384  Mass Lag 2  MASS    25 m     
12  386  Mass Lag 3  2003  MASS    25 m     
13  387  Mass Lag 4  2001  MASS    25 m     
14  388  Mass Lag 5  2003  MASS    25 m     
 
Gren 25, 4X50m Frisim fl. C-D 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
446  Ösa Damer  2005  ÖSA    25 m  2:11.30   
485  Hk Sim Damer 1  2005  HK SIM    25 m  2:13.73   
252  Eskilstuna SK  2005  ESKILSTUNA    25 m  2:15.00   
332  Motala SS Damer [2005]  2005  MOTALA SS    25 m  2:19.49   
299  Katrinehol Damer [2005]  2005  KATRINEHOL    25 m  2:32.29   
311  Lindesberg Damer [2006]  2006  LINDESBERG    25 m  2:32.36   
449  Ösa Damer Lag 5  2006  ÖSA    25 m  3:04.49   
281  Karlsko SF Damer [2005]  2005  KARLSKO SF    25 m     
383  Mass Lag 1  2005  MASS    25 m     
10  385  Mass Lag 2  2005  MASS    25 m     
 
Gren 26, 50m Frisim po. öppen kl. 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
464  Jansson Vilmer  2000  HK SIM  AI2100  25 m  25.51   
400  Börjel Hannes  2002  ÖSA  AO4502  25 m  25.87   
442  Wilhelmsson Oscar  2002  ÖSA  AM3902  25 m  25.89   
319  Eriksson Henrik  2002  MOTALA SS  AJ6902  25 m  26.44   
406  Flyman Robin  1995  ÖSA  BA0795  25 m  26.74   
313  Nordkvist William  2002  MARIESTAD  AF2902  25 m  26.78   
322  Fielder Elliot  2003  MOTALA SS  AD2303  25 m  26.97   
366  Skogsberg Karl  2003  MASS  AF2103  25 m  27.65   
429  Najafi Parsa  1999  ÖSA  AY6399  25 m  28.15   
10  321  Fahlström Gustav  2005  MOTALA SS  AC1305  25 m  28.25   
11  302  Andersson Axel  2004  LINDESBERG  AQ0304  50 m  28.26   
12  379  Wretborn Simon  2003  MASS  AJ0903  25 m  29.67   
13  348  Iséni Elliot  2003  MASS  AF1103  25 m  29.82   
14  350  Kristensson Rikard  2004  MASS  AL0904  25 m  29.93   
15  349  Klebom Hampus  2004  MASS  AC4504  25 m  30.03   
16  457  Eriksson David  2004  HK SIM  AO2104  25 m  30.26   
17  361  Rosencrantz Axel  2002  MASS  AO5902  25 m  30.35   
18  408  Forsström William  2002  ÖSA  AM0902  25 m  30.54   
19  416  Jansson August  2005  ÖSA  AG6505  25 m  31.37   
20  285  Albringer Lex  2007  KARLSTAD  AA0907  25 m  31.53   
21  345  Höglund Arvid  2005  MASS  AI5505  25 m  31.73   
22  435  Skoglund Axel  2004  ÖSA  AN6904  25 m  32.02   
23  357  Olsson Vincent  2004  MASS  AS8304  25 m  32.07   
24  403  Daggert Anton  1993  ÖSA  BD7193  25 m  32.12   
25  317  Brimalm Edwin  2005  MOTALA SS  AE6305  25 m  32.40   
26  259  Glawing Oskar  2005  FINSPÅNG  AC2305  25 m  32.87   
27  326  Manninen Marcus  2004  MOTALA SS  AD1104  25 m  33.28   
28  437  Svennberg Anton  2002  ÖSA  AV3702  25 m  33.39   
29  391  Emilsson Mårten  2004  NORA SS  AX1904  25 m  33.69   
30  330  Svensson Otto  2005  MOTALA SS  AH2705  25 m  33.76   
31  250  Åhlén Eric  2006  ESKILSTUNA  AA1506  25 m  33.99   
32  426  Miles Nathaniel  2004  ÖSA  AV3504  25 m  34.06   
33  269  Jansson Elias  2006  KARLSKO SF  AC3706  25 m  34.59   
34  344  Hasselberg Erik  2003  MASS  AO0503  25 m  34.66   
35  268  Hellberg Viktor  2006  KARLSKO SF  AC0706  25 m  35.07   
36  351  Larsson Erik  2005  MASS  AN2705  25 m  35.68   
37  257  Eriksson Hugo  2006  FINSPÅNG  AF8306  25 m  36.20   
38  405  Falk Rasmus  2004  ÖSA  AW3704  25 m  36.28   
39  460  Gustafsson Albert  2003  HK SIM  AW0903  25 m  37.28   
40  253  Aktner Alvar  2006  FINSPÅNG  AO2306  25 m  37.44   
41  424  Larsson Gustav  2005  ÖSA  AQ0105  25 m  38.21   
42  471  Norén Erik  2005  HK SIM  AM8705  25 m  38.59   
43  263  Blixt William  2004  KARLSBORG  AT0904  50 m  38.71   
44  320  Eriksson Troy  2006  MOTALA SS  AL2306  25 m  39.34   
45  474  Palmqvist Alvin  2007  HK SIM  AG3307  25 m  39.43   
46  428  Månsson Max  2006  ÖSA  AL8106  25 m  39.88   
47  284  Albringer Alexander  2007  KARLSTAD  AB1907  25 m  40.40   
48  251  Åhlén Oscar  2008  ESKILSTUNA  AA7708  25 m  40.45   
49  420  Jörstad Emil  2008  ÖSA  AB7508  25 m  40.76   
50  288  Ekroth Johan  2002  KATRINEHOL  AZ9702  25 m  41.77   
51  473  Olsson Gustav  2004  HK SIM  AO8304  25 m  44.07   
52  298  Spiik Nila  2004  KATRINEHOL  AX4704  25 m     
53  461  Hammar Patrik  1972  HK SIM  AC2772  25 m     
54  462  Hammar Peter  1972  HK SIM  AC3772  25 m     
 
Gren 27, 200m Medley fl. A-B 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
273  Kinell Alexandra  2000  KARLSKO SF  AF2200  25 m  2:32.76   
412  Hagsten Skarda Magdalena  2003  ÖSA  AO6603  25 m  2:33.03   
402  Cullberg Emma  2002  ÖSA  BA8202  25 m  2:37.92   
458  Eriksson Ellen  2001  HK SIM  BP7201  25 m  2:38.25   
440  Titus Jennifer  2002  ÖSA  AG5402  25 m  2:41.00   
362  Sandberg Olivia  2003  MASS  BH0403  25 m  2:41.44   
481  Stenman Josefine  2002  HK SIM  AR3202  25 m  2:42.95   
467  Lundgren Jennie  2001  HK SIM  AG2401  25 m  2:45.79   
378  Wang Elina  2004  MASS  AV4204  25 m  2:45.99   
10  415  Isacsson Julia  2001  ÖSA  BQ1801  25 m  2:46.28   
11  359  Reuterberg Linnea  2001  MASS  AQ9601  25 m  2:46.81   
12  479  Sebelius Emma  2002  HK SIM  AN7402  25 m  2:48.16   
13  434  Sjöholm Sundström Filippa  2003  ÖSA  BQ8203  25 m  2:49.82   
14  399  Bylin Elsa  2002  ÖSA  BW4202  25 m  2:50.78   
15  265  Ek Matilda  2002  KARLSKO SF  AG5202  25 m  2:52.20   
16  318  Eriksson Emilia  2004  MOTALA SS  AG3604  25 m  2:52.63   
17  264  Roslund Ellen  2003  KARLSBORG  AT4403  25 m  2:52.67   
18  472  Olsson Ellen  2002  HK SIM  AV3202  25 m  2:52.70   
19  418  Juhler Mikaela  2000  ÖSA  BM7200  25 m  2:53.65   
20  354  Nyberg Melissa  2003  MASS  AW7403  25 m  2:55.08   
21  340  Ericsson Wilma  2002  MASS  BE8602  25 m  2:55.18   
22  303  Eriksson Elin  2004  LINDESBERG  AY5404  25 m  2:55.69   
23  380  Ylvén Tove  2003  MASS  CA3403  25 m  2:57.07   
24  347  Isberg Emilia  2003  MASS  BK9203  25 m  2:59.45   
25  356  Olofsson Frida  2004  MASS  BF7804  25 m  2:59.69   
26  363  Scheutz Attefors Matilda  2004  MASS  AS6404  25 m  3:01.88   
27  316  Bengtsson Emma  2002  MOTALA SS  AQ1502  25 m  3:02.92   
28  414  Holgersson Eliasson Smilla  2003  ÖSA  AQ9803  25 m  3:08.56   
29  425  Metzsch Sandra  1999  ÖSA  BL1899  25 m  3:08.78   
30  411  Hagelvik Ella  2004  ÖSA  BN3804  25 m  3:09.56   
31  355  Nylander Ida  2004  MASS  AW8204  25 m  3:11.15   
32  476  Pettersson Wilma  2004  HK SIM  BD4804  25 m  3:11.69   
33  346  Höstner Elsa  2003  MASS  BG8403  25 m  3:11.96   
34  375  Söderberg Tova  2004  MASS  AJ8204  25 m  3:12.27   
35  392  Gunnarsson Astrid  2003  NORA SS  BS7203  50 m  3:13.26   
36  465  Larsson Evelina  2002  HK SIM  BA1602  25 m  3:15.02   
37  365  Sjöström Fanny  2004  MASS  BF5804  25 m  3:15.86   
38  307  Nordén Alice  2003  LINDESBERG  BM6203  25 m  3:16.35   
39  341  Ernst Fiona  2004  MASS  AV1204  25 m  3:18.19   
40  477  Rye Carla  2004  HK SIM  BC7604  25 m  3:20.28   
41  410  Gacic Anesa  2002  ÖSA  BK4202  50 m  3:22.91   
42  369  Stenfeldt Elsa  2004  MASS  AJ9204  25 m  3:23.40   
43  468  Lundström Frida  2002  HK SIM  BA2602  25 m  3:23.83   
44  409  Fransson Tess  2004  ÖSA  BT4204  25 m  3:28.96   
45  360  Rolf Gabriella  2004  MASS  AW7204  25 m  3:29.29   
46  377  Wallström Lia  2004  MASS  BK5804  50 m  3:34.37   
47  433  Sandström Jessica  2003  ÖSA  BU1603  25 m  3:38.93   
48  431  Oskarsson Tove  2004  ÖSA  BU4604  25 m  4:21.60   
49  256  Dyrkell Emmy  2004  FINSPÅNG  BO9604  25 m     
50  261  Wärn Amanda  2004  FINSPÅNG  AY6804  25 m     
51  398  Brättorp Lydia  2003  ÖSA  BP2803  25 m     
 
Gren 28, 200m Medley po. C-D 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
321  Fahlström Gustav  2005  MOTALA SS  AC1305  25 m  2:27.81   
285  Albringer Lex  2007  KARLSTAD  AA0907  25 m  2:49.75   
364  Sjögren Felix  2005  MASS  AN0705  25 m  2:52.48   
416  Jansson August  2005  ÖSA  AG6505  25 m  2:53.60   
259  Glawing Oskar  2005  FINSPÅNG  AC2305  25 m  2:56.46   
345  Höglund Arvid  2005  MASS  AI5505  25 m  3:01.59   
250  Åhlén Eric  2006  ESKILSTUNA  AA1506  25 m  3:03.68   
330  Svensson Otto  2005  MOTALA SS  AH2705  25 m  3:07.56   
257  Eriksson Hugo  2006  FINSPÅNG  AF8306  25 m  3:08.80   
10  351  Larsson Erik  2005  MASS  AN2705  25 m  3:15.12   
11  268  Hellberg Viktor  2006  KARLSKO SF  AC0706  25 m  3:18.17   
12  253  Aktner Alvar  2006  FINSPÅNG  AO2306  25 m  3:23.07   
13  424  Larsson Gustav  2005  ÖSA  AQ0105  25 m  3:27.09   
14  284  Albringer Alexander  2007  KARLSTAD  AB1907  25 m  3:37.50   
15  320  Eriksson Troy  2006  MOTALA SS  AL2306  25 m     
 
Gren 29, 100m Frisim fl. C-D 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
466  Larsson Linnea  2005  HK SIM  AM9205  25 m  1:05.00   
324  Johansson Junttila Leija  2006  MOTALA SS  AK2206  25 m  1:05.05   
441  Umbaeva Alina  2005  ÖSA  AG4605  25 m  1:08.12   
432  Pietsch Julia  2005  ÖSA  AB0605  25 m  1:08.29   
270  Johansson Isabelle  2005  KARLSKO SF  AM0405  25 m  1:08.79   
274  Larsson Mia  2006  KARLSKO SF  AT0206  25 m  1:10.85   
309  Viklund Isabella  2006  LINDESBERG  AP1206  25 m  1:11.15   
430  Näsén Josefina  2005  ÖSA  AF7805  25 m  1:11.58   
480  Sobotka Felicia  2005  HK SIM  AQ2805  25 m  1:12.08   
10  368  Sonberger Alva  2005  MASS  BE8605  25 m  1:12.71   
11  294  Pettersson Katarina  2005  KATRINEHOL  AL4205  25 m  1:13.59   
12  248  Roos Ellen  2005  ESKILSTUNA  AF1605  25 m  1:14.76   
13  367  Smith Alicia  2005  MASS  BB5805  25 m  1:15.10   
14  271  Johansson Nathalie  2006  KARLSKO SF  AB2606  25 m  1:15.19   
15  372  Suleyman Melis  2005  MASS  BC7405  25 m  1:15.48   
16  443  Åberg Wilma  2005  ÖSA  AB4605  25 m  1:16.13   
17  249  Widing Emilia  2005  ESKILSTUNA  AH5405  25 m  1:16.61   
18  358  Pantaleeva Magdalena  2005  MASS  AR8805  25 m  1:17.04   
19  376  Toresäter Ingrid  2005  MASS  AY9405  25 m  1:17.18   
20  338  Carlström Ebba  2006  MASS  AJ3606  25 m  1:17.48   
21  352  Lundberg Matilda  2005  MASS  AY6605  25 m  1:17.72   
22  459  Eriksson Runa  2005  HK SIM  AQ1605  25 m  1:17.76   
23  246  Larsen Ronja  2006  ESKILSTUNA  BB2406  25 m  1:17.78   
24  325  Manninen Hanna  2006  MOTALA SS  AG0406  25 m  1:18.29   
25  328  Rosén Astrid  2005  MOTALA SS  AL7205  25 m  1:18.51   
26  373  Svensson Signe  2005  MASS  AY5605  25 m  1:19.69   
27  260  Gustavsson Felicia  2006  FINSPÅNG  AL6806  25 m  1:19.82   
28  335  Alsterstad Alice  2005  MASS  AY8405  25 m  1:20.41   
29  427  Mühr Alma  2005  ÖSA  BI0405  25 m  1:20.77   
30  371  Ström Anna  2006  MASS  AM7606  25 m  1:21.85   
31  287  Andersson Elin  2005  KATRINEHOL  AU7405  25 m  1:22.00   
32  275  Pettersson Ida  2006  KARLSKO SF  AO7806  25 m  1:22.46   
33  323  Haraldsson Klara  2005  MOTALA SS  BI7605  25 m  1:23.38   
34  247  Roos Alice  2007  ESKILSTUNA  AA7407  25 m  1:24.10   
35  278  Therus Linneá  2005  KARLSKO SF  BC1805  25 m  1:24.40   
36  438  Svennberg Erika  2005  ÖSA  AQ0205  25 m  1:24.92   
37  272  Josbo Ester  2006  KARLSKO SF  AO2806  25 m  1:28.46   
38  301  Adolfsson Julia  2006  LINDESBERG  BP3206  25 m  1:30.37   
39  419  Jörstad Ellen  2007  ÖSA  AK3407  25 m  1:30.63   
40  439  Sörling Maja  2005  ÖSA  BI6405  25 m  1:31.72   
41  304  Hodell Emilia  2007  LINDESBERG  AN4607  25 m  1:33.18   
42  478  Rye Emily  2006  HK SIM  AG6806  25 m  1:33.64   
43  295  Rönnelin Oliwia  2007  KATRINEHOL  AS3207  25 m  1:33.68   
44  306  Jonsson Telin  2007  LINDESBERG  BD2607  25 m  1:33.97   
45  331  Söderqvist Anna  2006  MOTALA SS  BI4606  25 m  1:35.17   
46  297  Skog Agnes  2006  KATRINEHOL  BG4406  25 m  1:37.43   
47  423  Larsson Alice  2006  ÖSA  BD9406  25 m  1:39.33   
48  292  Lindström Cindra  2006  KATRINEHOL  AS4806  25 m  1:47.23   
49  413  Hiding Ingrid  2006  ÖSA  AX6406  25 m  1:50.58   
50  255  Dunhagen Engla  2006  FINSPÅNG  BB2606  25 m     
51  407  Forsström Josefine  2007  ÖSA  AN2407  25 m     
52  417  Jansson Lovisa  2007  ÖSA  AQ3207  25 m     
53  455  Asker Amina  2005  HK SIM  BM6205  25 m     
54  475  Pettersson Isabelle  2006  HK SIM  BC6606  25 m     
 
Gren 30, 100m Frisim po. A-B 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
442  Wilhelmsson Oscar  2002  ÖSA  AM3902  25 m  55.48   
464  Jansson Vilmer  2000  HK SIM  AI2100  25 m  56.62   
319  Eriksson Henrik  2002  MOTALA SS  AJ6902  25 m  56.84   
322  Fielder Elliot  2003  MOTALA SS  AD2303  25 m  57.89   
400  Börjel Hannes  2002  ÖSA  AO4502  25 m  59.42   
406  Flyman Robin  1995  ÖSA  BA0795  25 m  59.45   
353  Norland William  2001  MASS  AO0701  25 m  59.63   
366  Skogsberg Karl  2003  MASS  AF2103  25 m  1:00.46   
313  Nordkvist William  2002  MARIESTAD  AF2902  25 m  1:00.67   
10  429  Najafi Parsa  1999  ÖSA  AY6399  25 m  1:01.74   
11  397  Baastad Simon  2002  ÖSA  AC2102  25 m  1:02.54   
12  302  Andersson Axel  2004  LINDESBERG  AQ0304  25 m  1:04.56   
13  349  Klebom Hampus  2004  MASS  AC4504  25 m  1:05.60   
14  348  Iséni Elliot  2003  MASS  AF1103  25 m  1:05.89   
15  361  Rosencrantz Axel  2002  MASS  AO5902  25 m  1:06.17   
16  457  Eriksson David  2004  HK SIM  AO2104  25 m  1:08.69   
17  379  Wretborn Simon  2003  MASS  AJ0903  25 m  1:08.82   
18  337  Bohlin Sixten  2003  MASS  AY2903  25 m  1:08.84   
19  336  Andersson Isak  2004  MASS  AP4304  25 m  1:09.67   
20  350  Kristensson Rikard  2004  MASS  AL0904  25 m  1:09.68   
21  357  Olsson Vincent  2004  MASS  AS8304  25 m  1:10.26   
22  435  Skoglund Axel  2004  ÖSA  AN6904  25 m  1:10.32   
23  403  Daggert Anton  1993  ÖSA  BD7193  25 m  1:10.94   
24  326  Manninen Marcus  2004  MOTALA SS  AD1104  25 m  1:13.39   
25  426  Miles Nathaniel  2004  ÖSA  AV3504  25 m  1:13.90   
26  344  Hasselberg Erik  2003  MASS  AO0503  25 m  1:22.48   
27  263  Blixt William  2004  KARLSBORG  AT0904  25 m  1:22.99   
28  405  Falk Rasmus  2004  ÖSA  AW3704  25 m  1:23.75   
29  460  Gustafsson Albert  2003  HK SIM  AW0903  25 m  1:28.64   
30  298  Spiik Nila  2004  KATRINEHOL  AX4704  25 m     
31  391  Emilsson Mårten  2004  NORA SS  AX1904  25 m     
32  473  Olsson Gustav  2004  HK SIM  AO8304  25 m     
 
Gren 31, 200m Bröstsim fl. A-B 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
305  Hodell Lovisa  2004  LINDESBERG  BD2604  25 m  2:59.14   
342  Esborn Emilia  2003  MASS  AP7403  25 m  3:01.43   
434  Sjöholm Sundström Filippa  2003  ÖSA  BQ8203  25 m  3:02.22   
472  Olsson Ellen  2002  HK SIM  AV3202  25 m  3:02.72   
318  Eriksson Emilia  2004  MOTALA SS  AG3604  25 m  3:06.91   
303  Eriksson Elin  2004  LINDESBERG  AY5404  25 m  3:08.18   
380  Ylvén Tove  2003  MASS  CA3403  25 m  3:10.17   
340  Ericsson Wilma  2002  MASS  BE8602  25 m  3:10.65   
277  Rydh-Dufva Agnes  2002  KARLSKO SF  AM9202  25 m  3:10.66   
10  374  Söderberg Ebba  2003  MASS  BA8203  25 m  3:11.41   
11  343  Gustafsson Agnes  2002  MASS  AT1602  25 m  3:12.86   
12  339  Chen Anya  2004  MASS  BH1604  25 m  3:16.08   
13  412  Hagsten Skarda Magdalena  2003  ÖSA  AO6603  25 m  3:16.68   
14  402  Cullberg Emma  2002  ÖSA  BA8202  25 m  3:16.79   
15  315  Olsson Elsa  2003  MARIESTAD  AP4803  25 m  3:17.54   
16  369  Stenfeldt Elsa  2004  MASS  AJ9204  25 m  3:22.85   
17  468  Lundström Frida  2002  HK SIM  BA2602  25 m  3:35.94   
18  411  Hagelvik Ella  2004  ÖSA  BN3804  25 m  3:37.54   
19  256  Dyrkell Emmy  2004  FINSPÅNG  BO9604  25 m  3:40.72   
20  477  Rye Carla  2004  HK SIM  BC7604  25 m  3:41.78   
21  470  Nilsson Emilia  2004  HK SIM  BE4204  25 m  4:01.10   
22  404  Eriksson Linnea  2004  ÖSA  BT1204  25 m  4:15.22   
23  414  Holgersson Eliasson Smilla  2003  ÖSA  AQ9803  25 m  4:22.84   
24  431  Oskarsson Tove  2004  ÖSA  BU4604  25 m  4:42.99   
25  398  Brättorp Lydia  2003  ÖSA  BP2803  25 m     
26  409  Fransson Tess  2004  ÖSA  BT4204  25 m     
27  433  Sandström Jessica  2003  ÖSA  BU1603  25 m     
 
Gren 32, 200m Bröstsim po. C-D 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
321  Fahlström Gustav  2005  MOTALA SS  AC1305  25 m  3:02.18   
285  Albringer Lex  2007  KARLSTAD  AA0907  25 m  3:15.59   
364  Sjögren Felix  2005  MASS  AN0705  25 m  3:18.97   
268  Hellberg Viktor  2006  KARLSKO SF  AC0706  25 m  3:31.15   
424  Larsson Gustav  2005  ÖSA  AQ0105  25 m  3:46.14   
284  Albringer Alexander  2007  KARLSTAD  AB1907  25 m  3:55.43   
351  Larsson Erik  2005  MASS  AN2705  50 m  3:56.95   
251  Åhlén Oscar  2008  ESKILSTUNA  AA7708  25 m     
471  Norén Erik  2005  HK SIM  AM8705  25 m     
10  474  Palmqvist Alvin  2007  HK SIM  AG3307  25 m     
 
Gren 33, 100m Ryggsim fl. C-D 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
324  Johansson Junttila Leija  2006  MOTALA SS  AK2206  25 m  1:12.79   
441  Umbaeva Alina  2005  ÖSA  AG4605  25 m  1:15.53   
430  Näsén Josefina  2005  ÖSA  AF7805  25 m  1:16.32   
432  Pietsch Julia  2005  ÖSA  AB0605  25 m  1:18.94   
466  Larsson Linnea  2005  HK SIM  AM9205  25 m  1:21.43   
274  Larsson Mia  2006  KARLSKO SF  AT0206  25 m  1:23.22   
245  Hasanbegovic Selma  2005  ESKILSTUNA  BC6605  25 m  1:24.52   
368  Sonberger Alva  2005  MASS  BE8605  25 m  1:24.66   
480  Sobotka Felicia  2005  HK SIM  AQ2805  25 m  1:26.08   
10  352  Lundberg Matilda  2005  MASS  AY6605  25 m  1:26.25   
11  443  Åberg Wilma  2005  ÖSA  AB4605  25 m  1:26.31   
12  246  Larsen Ronja  2006  ESKILSTUNA  BB2406  25 m  1:26.73   
13  338  Carlström Ebba  2006  MASS  AJ3606  25 m  1:26.83   
14  358  Pantaleeva Magdalena  2005  MASS  AR8805  25 m  1:27.13   
15  249  Widing Emilia  2005  ESKILSTUNA  AH5405  25 m  1:27.15   
16  376  Toresäter Ingrid  2005  MASS  AY9405  25 m  1:27.33   
17  367  Smith Alicia  2005  MASS  BB5805  25 m  1:27.56   
18  270  Johansson Isabelle  2005  KARLSKO SF  AM0405  25 m  1:28.06   
19  328  Rosén Astrid  2005  MOTALA SS  AL7205  25 m  1:28.20   
20  247  Roos Alice  2007  ESKILSTUNA  AA7407  25 m  1:28.62   
21  260  Gustavsson Felicia  2006  FINSPÅNG  AL6806  25 m  1:28.99   
22  372  Suleyman Melis  2005  MASS  BC7405  25 m  1:30.59   
23  323  Haraldsson Klara  2005  MOTALA SS  BI7605  25 m  1:30.72   
24  373  Svensson Signe  2005  MASS  AY5605  25 m  1:31.09   
25  271  Johansson Nathalie  2006  KARLSKO SF  AB2606  25 m  1:31.32   
26  325  Manninen Hanna  2006  MOTALA SS  AG0406  25 m  1:31.46   
27  371  Ström Anna  2006  MASS  AM7606  25 m  1:32.07   
28  278  Therus Linneá  2005  KARLSKO SF  BC1805  25 m  1:32.43   
29  255  Dunhagen Engla  2006  FINSPÅNG  BB2606  25 m  1:32.54   
30  294  Pettersson Katarina  2005  KATRINEHOL  AL4205  25 m  1:33.63   
31  459  Eriksson Runa  2005  HK SIM  AQ1605  25 m  1:33.68   
32  478  Rye Emily  2006  HK SIM  AG6806  25 m  1:34.55   
33  335  Alsterstad Alice  2005  MASS  AY8405  25 m  1:34.56   
34  438  Svennberg Erika  2005  ÖSA  AQ0205  25 m  1:35.60   
35  287  Andersson Elin  2005  KATRINEHOL  AU7405  25 m  1:40.04   
36  275  Pettersson Ida  2006  KARLSKO SF  AO7806  25 m  1:40.13   
37  413  Hiding Ingrid  2006  ÖSA  AX6406  25 m  1:49.81   
38  439  Sörling Maja  2005  ÖSA  BI6405  25 m  1:50.18   
39  272  Josbo Ester  2006  KARLSKO SF  AO2806  25 m  1:51.66   
40  292  Lindström Cindra  2006  KATRINEHOL  AS4806  25 m     
41  295  Rönnelin Oliwia  2007  KATRINEHOL  AS3207  25 m     
42  297  Skog Agnes  2006  KATRINEHOL  BG4406  25 m     
43  306  Jonsson Telin  2007  LINDESBERG  BD2607  25 m     
44  309  Viklund Isabella  2006  LINDESBERG  AP1206  25 m     
45  331  Söderqvist Anna  2006  MOTALA SS  BI4606  25 m     
46  417  Jansson Lovisa  2007  ÖSA  AQ3207  25 m     
47  419  Jörstad Ellen  2007  ÖSA  AK3407  25 m     
48  455  Asker Amina  2005  HK SIM  BM6205  25 m     
49  475  Pettersson Isabelle  2006  HK SIM  BC6606  25 m     
 
Gren 34, 100m Ryggsim po. A-B 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
319  Eriksson Henrik  2002  MOTALA SS  AJ6902  25 m  1:04.57   
400  Börjel Hannes  2002  ÖSA  AO4502  25 m  1:08.09   
353  Norland William  2001  MASS  AO0701  25 m  1:10.65   
322  Fielder Elliot  2003  MOTALA SS  AD2303  25 m  1:10.97   
366  Skogsberg Karl  2003  MASS  AF2103  50 m  1:11.57   
437  Svennberg Anton  2002  ÖSA  AV3702  25 m  1:13.28   
348  Iséni Elliot  2003  MASS  AF1103  25 m  1:13.40   
361  Rosencrantz Axel  2002  MASS  AO5902  25 m  1:14.21   
302  Andersson Axel  2004  LINDESBERG  AQ0304  25 m  1:16.81   
10  336  Andersson Isak  2004  MASS  AP4304  25 m  1:18.50   
11  435  Skoglund Axel  2004  ÖSA  AN6904  25 m  1:18.78   
12  357  Olsson Vincent  2004  MASS  AS8304  25 m  1:19.13   
13  350  Kristensson Rikard  2004  MASS  AL0904  25 m  1:19.21   
14  326  Manninen Marcus  2004  MOTALA SS  AD1104  25 m  1:19.36   
15  408  Forsström William  2002  ÖSA  AM0902  25 m  1:19.92   
16  379  Wretborn Simon  2003  MASS  AJ0903  25 m  1:21.08   
17  457  Eriksson David  2004  HK SIM  AO2104  25 m  1:21.45   
18  349  Klebom Hampus  2004  MASS  AC4504  25 m  1:23.13   
19  337  Bohlin Sixten  2003  MASS  AY2903  25 m  1:24.88   
20  426  Miles Nathaniel  2004  ÖSA  AV3504  25 m  1:26.31   
21  405  Falk Rasmus  2004  ÖSA  AW3704  25 m  1:31.76   
22  344  Hasselberg Erik  2003  MASS  AO0503  25 m  1:32.92   
23  263  Blixt William  2004  KARLSBORG  AT0904  25 m  1:43.36   
24  460  Gustafsson Albert  2003  HK SIM  AW0903  25 m  1:45.11   
25  473  Olsson Gustav  2004  HK SIM  AO8304  25 m     
 
Gren 35, 400m Frisim fl. A-B 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
314  Olsson Ebba  2001  MARIESTAD  AM7201  25 m  4:30.15   
412  Hagsten Skarda Magdalena  2003  ÖSA  AO6603  25 m  4:52.13   
402  Cullberg Emma  2002  ÖSA  BA8202  25 m  4:55.73   
481  Stenman Josefine  2002  HK SIM  AR3202  25 m  4:58.94   
308  Tegin Elise  2004  LINDESBERG  AL2804  25 m  5:02.43   
479  Sebelius Emma  2002  HK SIM  AN7402  25 m  5:05.66   
362  Sandberg Olivia  2003  MASS  BH0403  25 m  5:07.24   
354  Nyberg Melissa  2003  MASS  AW7403  25 m  5:08.04   
469  Nabi Pour Awaz  2000  HK SIM  BE3800  25 m  5:10.51   
10  329  Rosén Isadora  2002  MOTALA SS  BL9802  25 m  5:12.66   
11  316  Bengtsson Emma  2002  MOTALA SS  AQ1502  25 m  5:17.70   
12  267  Hammarbäck Moa  2003  KARLSKO SF  AR5403  25 m  5:21.91   
13  264  Roslund Ellen  2003  KARLSBORG  AT4403  25 m  5:22.66   
14  378  Wang Elina  2004  MASS  AV4204  25 m  5:25.51   
15  476  Pettersson Wilma  2004  HK SIM  BD4804  25 m  5:25.87   
16  374  Söderberg Ebba  2003  MASS  BA8203  25 m  5:31.79   
17  418  Juhler Mikaela  2000  ÖSA  BM7200  25 m  5:34.70   
18  340  Ericsson Wilma  2002  MASS  BE8602  25 m  5:34.91   
19  359  Reuterberg Linnea  2001  MASS  AQ9601  50 m  5:37.14  RES 
20  347  Isberg Emilia  2003  MASS  BK9203  25 m  5:38.81  RES 
21  399  Bylin Elsa  2002  ÖSA  BW4202  25 m  5:39.64  RES 
22  346  Höstner Elsa  2003  MASS  BG8403  25 m  5:43.21  RES 
23  370  Ström Alva  2003  MASS  BG5603  25 m  5:45.92  RES 
24  339  Chen Anya  2004  MASS  BH1604  25 m  5:46.12  RES 
25  377  Wallström Lia  2004  MASS  BK5804  25 m  5:49.06  RES 
26  425  Metzsch Sandra  1999  ÖSA  BL1899  25 m  5:49.81  RES 
27  343  Gustafsson Agnes  2002  MASS  AT1602  25 m  5:54.51  RES 
28  465  Larsson Evelina  2002  HK SIM  BA1602  25 m  5:56.24  RES 
29  365  Sjöström Fanny  2004  MASS  BF5804  25 m  6:05.28  RES 
30  375  Söderberg Tova  2004  MASS  AJ8204  25 m  6:09.11  RES 
 
Gren 36, 400m Frisim po. C-D 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
321  Fahlström Gustav  2005  MOTALA SS  AC1305  25 m  4:37.76   
285  Albringer Lex  2007  KARLSTAD  AA0907  25 m  5:18.83   
259  Glawing Oskar  2005  FINSPÅNG  AC2305  25 m  5:25.16   
416  Jansson August  2005  ÖSA  AG6505  25 m  5:25.81   
250  Åhlén Eric  2006  ESKILSTUNA  AA1506  25 m  5:38.05   
257  Eriksson Hugo  2006  FINSPÅNG  AF8306  25 m  5:38.70   
317  Brimalm Edwin  2005  MOTALA SS  AE6305  25 m  5:49.44   
345  Höglund Arvid  2005  MASS  AI5505  25 m  5:51.51   
364  Sjögren Felix  2005  MASS  AN0705  25 m  5:52.18   
10  268  Hellberg Viktor  2006  KARLSKO SF  AC0706  25 m  5:54.49   
11  251  Åhlén Oscar  2008  ESKILSTUNA  AA7708  25 m     
12  284  Albringer Alexander  2007  KARLSTAD  AB1907  25 m     
13  351  Larsson Erik  2005  MASS  AN2705  25 m     
 
Gren 37, 100m Bröstsim fl. C-D 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
270  Johansson Isabelle  2005  KARLSKO SF  AM0405  25 m  1:22.81   
249  Widing Emilia  2005  ESKILSTUNA  AH5405  25 m  1:25.85   
432  Pietsch Julia  2005  ÖSA  AB0605  25 m  1:26.31   
324  Johansson Junttila Leija  2006  MOTALA SS  AK2206  25 m  1:27.85   
466  Larsson Linnea  2005  HK SIM  AM9205  25 m  1:29.04   
441  Umbaeva Alina  2005  ÖSA  AG4605  25 m  1:29.19   
430  Näsén Josefina  2005  ÖSA  AF7805  25 m  1:29.30   
358  Pantaleeva Magdalena  2005  MASS  AR8805  25 m  1:29.33   
438  Svennberg Erika  2005  ÖSA  AQ0205  25 m  1:32.31   
10  372  Suleyman Melis  2005  MASS  BC7405  25 m  1:32.59   
11  248  Roos Ellen  2005  ESKILSTUNA  AF1605  25 m  1:33.79   
12  480  Sobotka Felicia  2005  HK SIM  AQ2805  25 m  1:34.50   
13  427  Mühr Alma  2005  ÖSA  BI0405  25 m  1:35.00   
14  367  Smith Alicia  2005  MASS  BB5805  25 m  1:36.59   
15  274  Larsson Mia  2006  KARLSKO SF  AT0206  25 m  1:38.28   
16  245  Hasanbegovic Selma  2005  ESKILSTUNA  BC6605  25 m  1:39.31   
17  331  Söderqvist Anna  2006  MOTALA SS  BI4606  25 m  1:39.56   
18  260  Gustavsson Felicia  2006  FINSPÅNG  AL6806  25 m  1:40.06   
19  323  Haraldsson Klara  2005  MOTALA SS  BI7605  25 m  1:41.00   
20  294  Pettersson Katarina  2005  KATRINEHOL  AL4205  25 m  1:41.52   
21  271  Johansson Nathalie  2006  KARLSKO SF  AB2606  25 m  1:43.25   
22  439  Sörling Maja  2005  ÖSA  BI6405  25 m  1:43.54   
23  376  Toresäter Ingrid  2005  MASS  AY9405  25 m  1:43.66   
24  459  Eriksson Runa  2005  HK SIM  AQ1605  25 m  1:43.97   
25  478  Rye Emily  2006  HK SIM  AG6806  25 m  1:44.14   
26  278  Therus Linneá  2005  KARLSKO SF  BC1805  25 m  1:44.67   
27  371  Ström Anna  2006  MASS  AM7606  25 m  1:44.86   
28  368  Sonberger Alva  2005  MASS  BE8605  25 m  1:45.41   
29  247  Roos Alice  2007  ESKILSTUNA  AA7407  25 m  1:45.51   
30  338  Carlström Ebba  2006  MASS  AJ3606  25 m  1:45.76   
31  287  Andersson Elin  2005  KATRINEHOL  AU7405  25 m  1:46.11   
32  335  Alsterstad Alice  2005  MASS  AY8405  25 m  1:46.63   
33  352  Lundberg Matilda  2005  MASS  AY6605  25 m  1:47.17   
34  325  Manninen Hanna  2006  MOTALA SS  AG0406  25 m  1:47.49   
35  373  Svensson Signe  2005  MASS  AY5605  25 m  1:48.02   
36  443  Åberg Wilma  2005  ÖSA  AB4605  25 m  1:48.24   
37  419  Jörstad Ellen  2007  ÖSA  AK3407  25 m  1:51.48   
38  275  Pettersson Ida  2006  KARLSKO SF  AO7806  25 m  1:54.54   
39  292  Lindström Cindra  2006  KATRINEHOL  AS4806  25 m  1:58.04   
40  255  Dunhagen Engla  2006  FINSPÅNG  BB2606  25 m  1:59.87   
41  272  Josbo Ester  2006  KARLSKO SF  AO2806  25 m  2:02.50   
42  413  Hiding Ingrid  2006  ÖSA  AX6406  25 m  2:10.10   
43  295  Rönnelin Oliwia  2007  KATRINEHOL  AS3207  25 m     
44  297  Skog Agnes  2006  KATRINEHOL  BG4406  25 m     
45  304  Hodell Emilia  2007  LINDESBERG  AN4607  25 m     
46  455  Asker Amina  2005  HK SIM  BM6205  25 m     
 
Gren 38, 100m Bröstsim po. A-B 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
322  Fielder Elliot  2003  MOTALA SS  AD2303  25 m  1:10.09   
437  Svennberg Anton  2002  ÖSA  AV3702  25 m  1:12.45   
464  Jansson Vilmer  2000  HK SIM  AI2100  25 m  1:12.83   
366  Skogsberg Karl  2003  MASS  AF2103  25 m  1:15.40   
397  Baastad Simon  2002  ÖSA  AC2102  25 m  1:15.53   
442  Wilhelmsson Oscar  2002  ÖSA  AM3902  25 m  1:18.27   
429  Najafi Parsa  1999  ÖSA  AY6399  25 m  1:22.32   
349  Klebom Hampus  2004  MASS  AC4504  25 m  1:23.23   
348  Iséni Elliot  2003  MASS  AF1103  25 m  1:24.78   
10  457  Eriksson David  2004  HK SIM  AO2104  25 m  1:26.32   
11  408  Forsström William  2002  ÖSA  AM0902  25 m  1:29.51   
12  361  Rosencrantz Axel  2002  MASS  AO5902  25 m  1:31.47   
13  403  Daggert Anton  1993  ÖSA  BD7193  25 m  1:32.58   
14  336  Andersson Isak  2004  MASS  AP4304  25 m  1:32.70   
15  391  Emilsson Mårten  2004  NORA SS  AX1904  25 m  1:34.23   
16  405  Falk Rasmus  2004  ÖSA  AW3704  25 m  1:35.97   
17  326  Manninen Marcus  2004  MOTALA SS  AD1104  25 m  1:36.03   
18  350  Kristensson Rikard  2004  MASS  AL0904  25 m  1:37.85   
19  337  Bohlin Sixten  2003  MASS  AY2903  25 m  1:39.06   
20  263  Blixt William  2004  KARLSBORG  AT0904  25 m  1:43.38   
21  288  Ekroth Johan  2002  KATRINEHOL  AZ9702  25 m  1:45.89   
22  344  Hasselberg Erik  2003  MASS  AO0503  25 m  1:48.62   
23  460  Gustafsson Albert  2003  HK SIM  AW0903  25 m  1:53.83   
24  302  Andersson Axel  2004  LINDESBERG  AQ0304  25 m     
25  462  Hammar Peter  1972  HK SIM  AC3772  25 m     
26  473  Olsson Gustav  2004  HK SIM  AO8304  25 m     
 
Gren 39, 200m Ryggsim fl. A-B 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
412  Hagsten Skarda Magdalena  2003  ÖSA  AO6603  25 m  2:25.23   
402  Cullberg Emma  2002  ÖSA  BA8202  25 m  2:32.29   
458  Eriksson Ellen  2001  HK SIM  BP7201  25 m  2:40.30   
359  Reuterberg Linnea  2001  MASS  AQ9601  25 m  2:41.56   
362  Sandberg Olivia  2003  MASS  BH0403  25 m  2:41.83   
467  Lundgren Jennie  2001  HK SIM  AG2401  25 m  2:42.86   
479  Sebelius Emma  2002  HK SIM  AN7402  25 m  2:47.10   
308  Tegin Elise  2004  LINDESBERG  AL2804  25 m  2:48.55   
307  Nordén Alice  2003  LINDESBERG  BM6203  25 m  2:50.63   
10  370  Ström Alva  2003  MASS  BG5603  25 m  2:51.37   
11  340  Ericsson Wilma  2002  MASS  BE8602  25 m  2:53.03   
12  378  Wang Elina  2004  MASS  AV4204  25 m  2:53.44   
13  434  Sjöholm Sundström Filippa  2003  ÖSA  BQ8203  25 m  2:53.67   
14  365  Sjöström Fanny  2004  MASS  BF5804  25 m  2:56.22   
15  410  Gacic Anesa  2002  ÖSA  BK4202  25 m  2:56.33   
16  339  Chen Anya  2004  MASS  BH1604  25 m  2:57.04   
17  342  Esborn Emilia  2003  MASS  AP7403  25 m  2:57.06   
18  380  Ylvén Tove  2003  MASS  CA3403  25 m  2:57.59   
19  354  Nyberg Melissa  2003  MASS  AW7403  25 m  2:57.69   
20  414  Holgersson Eliasson Smilla  2003  ÖSA  AQ9803  25 m  2:58.48   
21  355  Nylander Ida  2004  MASS  AW8204  25 m  2:59.15   
22  346  Höstner Elsa  2003  MASS  BG8403  25 m  3:00.11   
23  347  Isberg Emilia  2003  MASS  BK9203  25 m  3:02.35   
24  316  Bengtsson Emma  2002  MOTALA SS  AQ1502  25 m  3:03.88   
25  343  Gustafsson Agnes  2002  MASS  AT1602  25 m  3:04.62   
26  411  Hagelvik Ella  2004  ÖSA  BN3804  25 m  3:10.44   
27  377  Wallström Lia  2004  MASS  BK5804  25 m  3:13.64   
28  341  Ernst Fiona  2004  MASS  AV1204  50 m  3:16.33   
29  425  Metzsch Sandra  1999  ÖSA  BL1899  25 m  3:17.82   
30  369  Stenfeldt Elsa  2004  MASS  AJ9204  25 m  3:22.92   
31  261  Wärn Amanda  2004  FINSPÅNG  AY6804  25 m  3:37.69   
32  398  Brättorp Lydia  2003  ÖSA  BP2803  25 m  3:43.77   
33  256  Dyrkell Emmy  2004  FINSPÅNG  BO9604  25 m     
34  409  Fransson Tess  2004  ÖSA  BT4204  25 m     
35  433  Sandström Jessica  2003  ÖSA  BU1603  25 m     
 
Gren 40, 200m Ryggsim po. C-D 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
416  Jansson August  2005  ÖSA  AG6505  25 m  2:54.68   
259  Glawing Oskar  2005  FINSPÅNG  AC2305  25 m  2:58.21   
321  Fahlström Gustav  2005  MOTALA SS  AC1305  25 m  3:07.83   
345  Höglund Arvid  2005  MASS  AI5505  25 m  3:16.61   
250  Åhlén Eric  2006  ESKILSTUNA  AA1506  25 m  3:23.66   
284  Albringer Alexander  2007  KARLSTAD  AB1907  25 m  3:31.13   
251  Åhlén Oscar  2008  ESKILSTUNA  AA7708  25 m     
253  Aktner Alvar  2006  FINSPÅNG  AO2306  25 m     
285  Albringer Lex  2007  KARLSTAD  AA0907  25 m     
 
Gren 41, 100m Fjärilsim fl. C-D 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
430  Näsén Josefina  2005  ÖSA  AF7805  25 m  1:16.57   
324  Johansson Junttila Leija  2006  MOTALA SS  AK2206  25 m  1:17.13   
441  Umbaeva Alina  2005  ÖSA  AG4605  25 m  1:17.68   
432  Pietsch Julia  2005  ÖSA  AB0605  25 m  1:18.36   
466  Larsson Linnea  2005  HK SIM  AM9205  25 m  1:20.53   
480  Sobotka Felicia  2005  HK SIM  AQ2805  25 m  1:27.41   
274  Larsson Mia  2006  KARLSKO SF  AT0206  25 m  1:28.55   
260  Gustavsson Felicia  2006  FINSPÅNG  AL6806  25 m  1:30.67   
352  Lundberg Matilda  2005  MASS  AY6605  25 m  1:31.17   
10  294  Pettersson Katarina  2005  KATRINEHOL  AL4205  25 m  1:31.84   
11  328  Rosén Astrid  2005  MOTALA SS  AL7205  25 m  1:34.33   
12  246  Larsen Ronja  2006  ESKILSTUNA  BB2406  25 m  1:34.44   
13  358  Pantaleeva Magdalena  2005  MASS  AR8805  25 m  1:36.54   
14  309  Viklund Isabella  2006  LINDESBERG  AP1206  25 m  1:37.13   
15  372  Suleyman Melis  2005  MASS  BC7405  25 m  1:37.35   
16  335  Alsterstad Alice  2005  MASS  AY8405  25 m  1:37.97   
17  376  Toresäter Ingrid  2005  MASS  AY9405  25 m  1:38.36   
18  270  Johansson Isabelle  2005  KARLSKO SF  AM0405  25 m     
19  271  Johansson Nathalie  2006  KARLSKO SF  AB2606  25 m     
20  325  Manninen Hanna  2006  MOTALA SS  AG0406  25 m     
21  371  Ström Anna  2006  MASS  AM7606  25 m     
 
Gren 42, 100m Fjärilsim po. A-B 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
319  Eriksson Henrik  2002  MOTALA SS  AJ6902  25 m  1:01.01   
464  Jansson Vilmer  2000  HK SIM  AI2100  25 m  1:01.21   
442  Wilhelmsson Oscar  2002  ÖSA  AM3902  25 m  1:05.77   
322  Fielder Elliot  2003  MOTALA SS  AD2303  25 m  1:06.26   
406  Flyman Robin  1995  ÖSA  BA0795  25 m  1:08.18   
366  Skogsberg Karl  2003  MASS  AF2103  50 m  1:12.96   
353  Norland William  2001  MASS  AO0701  25 m  1:14.74   
302  Andersson Axel  2004  LINDESBERG  AQ0304  50 m  1:14.78   
348  Iséni Elliot  2003  MASS  AF1103  25 m  1:19.16   
10  336  Andersson Isak  2004  MASS  AP4304  25 m  1:23.42   
11  349  Klebom Hampus  2004  MASS  AC4504  25 m  1:23.68   
12  350  Kristensson Rikard  2004  MASS  AL0904  25 m  1:25.79   
13  326  Manninen Marcus  2004  MOTALA SS  AD1104  25 m  1:26.57   
14  337  Bohlin Sixten  2003  MASS  AY2903  25 m  1:29.36   
15  435  Skoglund Axel  2004  ÖSA  AN6904  25 m  1:32.79   
16  379  Wretborn Simon  2003  MASS  AJ0903  25 m  1:34.11   
17  344  Hasselberg Erik  2003  MASS  AO0503  25 m  1:44.40   
18  457  Eriksson David  2004  HK SIM  AO2104  25 m     
 
Gren 43, 100m Medley fl. A-B 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
273  Kinell Alexandra  2000  KARLSKO SF  AF2200  25 m  1:10.41   
402  Cullberg Emma  2002  ÖSA  BA8202  25 m  1:11.94   
412  Hagsten Skarda Magdalena  2003  ÖSA  AO6603  25 m  1:13.50   
362  Sandberg Olivia  2003  MASS  BH0403  25 m  1:14.12   
264  Roslund Ellen  2003  KARLSBORG  AT4403  25 m  1:14.60   
463  Jansson Elsa  2002  HK SIM  AB7202  25 m  1:14.82   
444  Åhlund Josefine  2002  ÖSA  AU5802  25 m  1:15.31   
467  Lundgren Jennie  2001  HK SIM  AG2401  25 m  1:15.45   
458  Eriksson Ellen  2001  HK SIM  BP7201  25 m  1:15.62   
10  308  Tegin Elise  2004  LINDESBERG  AL2804  25 m  1:15.72   
11  378  Wang Elina  2004  MASS  AV4204  25 m  1:16.00   
12  440  Titus Jennifer  2002  ÖSA  AG5402  25 m  1:16.32   
13  481  Stenman Josefine  2002  HK SIM  AR3202  25 m  1:16.53   
14  415  Isacsson Julia  2001  ÖSA  BQ1801  25 m  1:16.55   
15  359  Reuterberg Linnea  2001  MASS  AQ9601  25 m  1:16.94   
16  354  Nyberg Melissa  2003  MASS  AW7403  25 m  1:17.12   
17  434  Sjöholm Sundström Filippa  2003  ÖSA  BQ8203  25 m  1:17.34   
18  342  Esborn Emilia  2003  MASS  AP7403  25 m  1:17.48   
19  479  Sebelius Emma  2002  HK SIM  AN7402  25 m  1:18.16   
20  318  Eriksson Emilia  2004  MOTALA SS  AG3604  25 m  1:18.20   
21  267  Hammarbäck Moa  2003  KARLSKO SF  AR5403  25 m  1:18.72   
22  380  Ylvén Tove  2003  MASS  CA3403  25 m  1:18.94   
23  303  Eriksson Elin  2004  LINDESBERG  AY5404  25 m  1:19.31   
24  418  Juhler Mikaela  2000  ÖSA  BM7200  25 m  1:19.49   
25  399  Bylin Elsa  2002  ÖSA  BW4202  25 m  1:19.89   
26  329  Rosén Isadora  2002  MOTALA SS  BL9802  25 m  1:20.16   
27  472  Olsson Ellen  2002  HK SIM  AV3202  25 m  1:20.19   
28  363  Scheutz Attefors Matilda  2004  MASS  AS6404  25 m  1:20.63   
29  265  Ek Matilda  2002  KARLSKO SF  AG5202  25 m  1:20.77   
30  277  Rydh-Dufva Agnes  2002  KARLSKO SF  AM9202  25 m  1:21.05   
31  340  Ericsson Wilma  2002  MASS  BE8602  25 m  1:21.22   
32  355  Nylander Ida  2004  MASS  AW8204  25 m  1:21.66   
33  305  Hodell Lovisa  2004  LINDESBERG  BD2604  25 m  1:22.35   
34  356  Olofsson Frida  2004  MASS  BF7804  25 m  1:22.75   
35  316  Bengtsson Emma  2002  MOTALA SS  AQ1502  25 m  1:23.05   
36  307  Nordén Alice  2003  LINDESBERG  BM6203  25 m  1:23.06   
37  370  Ström Alva  2003  MASS  BG5603  25 m  1:23.11   
38  392  Gunnarsson Astrid  2003  NORA SS  BS7203  25 m  1:24.35   
39  343  Gustafsson Agnes  2002  MASS  AT1602  25 m  1:25.76   
40  425  Metzsch Sandra  1999  ÖSA  BL1899  25 m  1:25.76   
41  346  Höstner Elsa  2003  MASS  BG8403  25 m  1:26.24   
42  414  Holgersson Eliasson Smilla  2003  ÖSA  AQ9803  25 m  1:27.64   
43  347  Isberg Emilia  2003  MASS  BK9203  25 m  1:27.81   
44  339  Chen Anya  2004  MASS  BH1604  25 m  1:28.02   
45  411  Hagelvik Ella  2004  ÖSA  BN3804  25 m  1:28.08   
46  254  Arnell Emilia  2004  FINSPÅNG  AX0704  25 m  1:28.48   
47  374  Söderberg Ebba  2003  MASS  BA8203  25 m  1:29.05   
48  410  Gacic Anesa  2002  ÖSA  BK4202  25 m  1:29.30   
49  477  Rye Carla  2004  HK SIM  BC7604  25 m  1:29.82   
50  341  Ernst Fiona  2004  MASS  AV1204  25 m  1:32.43   
51  465  Larsson Evelina  2002  HK SIM  BA1602  25 m  1:33.06   
52  365  Sjöström Fanny  2004  MASS  BF5804  25 m  1:33.90   
53  375  Söderberg Tova  2004  MASS  AJ8204  25 m  1:36.40   
54  377  Wallström Lia  2004  MASS  BK5804  25 m  1:36.99   
55  360  Rolf Gabriella  2004  MASS  AW7204  25 m  1:37.05   
56  369  Stenfeldt Elsa  2004  MASS  AJ9204  25 m  1:37.23   
57  433  Sandström Jessica  2003  ÖSA  BU1603  25 m  1:38.81   
58  409  Fransson Tess  2004  ÖSA  BT4204  25 m  1:38.82   
59  468  Lundström Frida  2002  HK SIM  BA2602  25 m  1:41.49   
60  256  Dyrkell Emmy  2004  FINSPÅNG  BO9604  25 m  1:43.15   
61  261  Wärn Amanda  2004  FINSPÅNG  AY6804  25 m  1:43.97   
62  456  Englund Oliwia  2004  HK SIM  BE3204  25 m  1:46.93   
63  398  Brättorp Lydia  2003  ÖSA  BP2803  25 m     
64  404  Eriksson Linnea  2004  ÖSA  BT1204  25 m     
65  431  Oskarsson Tove  2004  ÖSA  BU4604  25 m     
66  470  Nilsson Emilia  2004  HK SIM  BE4204  25 m     
 
Gren 44, 100m Medley po. C-D 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
364  Sjögren Felix  2005  MASS  AN0705  25 m  1:15.75   
285  Albringer Lex  2007  KARLSTAD  AA0907  25 m  1:21.35   
416  Jansson August  2005  ÖSA  AG6505  25 m  1:21.75   
259  Glawing Oskar  2005  FINSPÅNG  AC2305  25 m  1:24.17   
345  Höglund Arvid  2005  MASS  AI5505  25 m  1:26.23   
257  Eriksson Hugo  2006  FINSPÅNG  AF8306  25 m  1:27.99   
330  Svensson Otto  2005  MOTALA SS  AH2705  25 m  1:28.23   
250  Åhlén Eric  2006  ESKILSTUNA  AA1506  25 m  1:29.65   
269  Jansson Elias  2006  KARLSKO SF  AC3706  25 m  1:31.59   
10  268  Hellberg Viktor  2006  KARLSKO SF  AC0706  25 m  1:32.33   
11  351  Larsson Erik  2005  MASS  AN2705  25 m  1:35.87   
12  253  Aktner Alvar  2006  FINSPÅNG  AO2306  25 m  1:37.86   
13  320  Eriksson Troy  2006  MOTALA SS  AL2306  25 m  1:40.68   
14  284  Albringer Alexander  2007  KARLSTAD  AB1907  25 m  1:41.14   
15  420  Jörstad Emil  2008  ÖSA  AB7508  25 m  1:42.48   
16  251  Åhlén Oscar  2008  ESKILSTUNA  AA7708  25 m  1:43.07   
17  428  Månsson Max  2006  ÖSA  AL8106  25 m  1:45.21   
18  471  Norén Erik  2005  HK SIM  AM8705  25 m     
19  474  Palmqvist Alvin  2007  HK SIM  AG3307  25 m     
 
Gren 45, 4X50m Medley fl. C-D 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
446  Ösa Damer  2005  ÖSA    25 m  2:21.24   
252  Eskilstuna SK  2005  ESKILSTUNA    25 m  2:30.00   
485  Hk Sim Damer 1  2005  HK SIM    25 m  2:32.62   
332  Motala SS Damer [2005]  2005  MOTALA SS    25 m  2:33.72   
311  Lindesberg Damer [2006]  2006  LINDESBERG    25 m  2:54.45   
449  Ösa Damer Lag 5  2006  ÖSA    25 m  3:23.50   
281  Karlsko SF Damer [2005]  2005  KARLSKO SF    25 m     
383  Mass Lag 1  2005  MASS    25 m     
385  Mass Lag 2  2005  MASS    25 m     
 
Gren 46, 4X50m Medley fl. A-B 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
484  Hk Sim Damer 1  2001  HK SIM    25 m  2:12.54   
283  Karlskoga SF  2000  KARLSKO SF    25 m  2:16.48   
310  Lindesberg Damer [2003]  2003  LINDESBERG    25 m  2:16.79   
447  Ösa Damer Lag 1  2003  ÖSA    25 m  2:17.28   
445  Ösa Damer  1998  ÖSA    25 m  2:17.31   
333  Motala SS Lag 1  MOTALA SS    25 m  2:18.52   
486  Hk Sim Damer 2  2001  HK SIM    25 m  2:22.41   
448  Ösa Damer Lag 2  2003  ÖSA    25 m  2:32.42   
487  Hk Sim Damer 3  2001  HK SIM    25 m  2:58.56   
10  382  Mass Lag 1  2004  MASS    25 m     
11  384  Mass Lag 2  MASS    25 m     
12  386  Mass Lag 3  2003  MASS    25 m     
13  387  Mass Lag 4  2001  MASS    25 m     
14  388  Mass Lag 5  2003  MASS    25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  26 februari 2018 
Licensierad till: Hallsberg Kumla Simklubb  Utskriftstid  21:46